Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Žila jsem za komunistů a žiji i v době čehosi, co těžko popíšu

Milena Doušková, 15.07.2019, Jak vidím…, Komentáře - 3

Mám tu „výsadu“ že mohu srovnávat jak roky před 1989 tak roky po 1989. Je to docela divné to takhle sypat na papír, být co nejvíce objektivní a nestranná.

PŘEHRADY před rokem 1989 ( na většině jsou vodní elektrárny)

Lipno, Orlík, Novomlýnská, Švihov, Nechranice, Slapy, Věstonická, Nové Mlýny, Rozkoš, Slezská Harta, Moravice, Vranov, Jesenice, Mušovská, Dalešice , Hracholusky, Hněvkovice, Přísečnice, Skalka, Šance, Střekov, Kružberk, Těrlicko, Brněnská, Žermanice, Vír I, Římov, Seč I, Kamýk, Nýrsko, Stanovice, Josefův Důl, Fláje, Žlutice, Horka, Vrané, Mohelno, Letovice, Křetínka, České Údolí, Pastviny, Vrchlice, Trnávka, Mostiště, Olešná, Souš, Les Království, Hamry, Slušovice, Štěchovice, Oleksovice, Opatovice, Morávka, Plumlov, Lučina, Fryšták, Výrovice, Pilská, Hubenov, Nová Říše, Boskovice, Znojmo, Jordán, Karolinka, Podhora, Hostivař, Bedřichov, Landštejn, Stráž pod Ralskem, Luhačovice, Mšeno, Bystřička, Klíčava, Koryčany, Baška, LIpno, Klabava, Křižanovice, Labská, Husinec, Sedlice, Kadaň, Všechlapy, Pařížov, Němčice, Nemilka, Březová, Zaječice, Tatrovice, Větřkoivice, Pilská, Džbán, Otvice, Jirkov, Dlouhé stráně, Křižanovice, Bojkovice, Dlouhé stráně, Strž, Staviště, Újezd, Humenice, Harcov, Břevnice, Láz, Kožichovice, Jevišovice, Vír, Ludkovice, Těšetice, Moravskí Třebová, Osvětimany, Záskalská, Obecnice, Chřibská, Křimov, Janov, ,Fojtka, Vč´řesník, Štramberk, Kostolnica, Suchomasty, Mlýnice, Kamenička, Malý Jordán, Soběnov, Mariánské Lázně, Myslivny, Jince, Ivanské jezero, Kyjov, Naděje, Jílové, Jezeří, Bílý Halštrov, Blatnička, Brušperk, Homole, Hrabišín, Jahodnice, Jiviny, Kacabaja, Kamenná, Kateřina, Kořensko, Košín, Lesenská přehrada, Lobník, Loupnice, Modlany, Opatovsko, Padrty, Plasy, Podhradí, Pocheň, Rudolfov, Rýznburk, Sedlinka, Stará Ves, Velká Černoc

Jedna velká 0 po roce 1989
—————————————————————–

STATISÍCE BYTŮ (postavili komunisté)

Jedna velká 0 BYTŮ po roce 1989

( Ano, nebylo lehké sehnat byt, ale kdo chtěl bydlel. Třeba se upsat nějaké fabrice na práci po dobu 10 let a bydleli jste. Nebo jste si ho postavili jako družstvo, někdy za stabilizační příspěvek. Tento „komunistický“ se dnes prodává za 2 MILIONY a lidé se zadluží na 20 let.)
——————————————————————————————————
METRO POD PRAHOU před rokem 1989

Jedna velká 0 po roce 1989
——————————————————————————————————
DÁLNICE PRAHA – BRNO před rokem 1989

Jedna velká 0 roce 1989.

Vše se jen opravuje, nic není hotovo. Jen Blanka se postavila, ale pořád se opravuje a renovuje. Opravdu veledílo.
——————————————————————————————————–

TEPELNÉ ELEKTRÁRNY před rokem 1989

Prunéřov 1 a 2, Počerady 1 a 2, Chvaletice, Dětmarovice, Tušimice 2, Mělník 1, 2 a 3, Vřesová, Opatovice, Mělník 1 a 2, Kladno – Dubská, Ostrava-Kunčice, Komořany, Ledvice 2 a 3, Vřesová, Tisová 1 a 2, Třebovice, Poříčí, Plzeň, Praha – Malešice, Štětí, Litvínov, Hodonín, ( 6 dalších bylo po roce 1989 zrušeno)
Jedna velká 0 po roce 1989
——————————————————————————————————–
JADERNÉ ELEKTRÁRNY před rokem 1989

Dukovany – Historie elektrárny začíná v roce 1970, kdy Sovětský svaz a Československo podepsaly dohodu o stavbě dvou jaderných elektráren. Elektrárna se začala stavět v roce 1978, první blok byl uveden do provozu v roce 1985, poslední, čtvrtý v roce 1987.
Jaslovské Bohunice – Budován od srpna 1958 a byl uveden do komerčního provozu v prosinci 1972. Provoz elektrárny A1 byl neustále stíhán různými závadami, které vyústily ve dvě havárie. K první došlo v roce 1976, kdy čerstvý palivový článek nedosedl v aktivní zóně – nebyl správně zajištěn a tlakem plynu došlo k jeho vystřelení ven z reaktoru do prostoru reaktorového sálu (dva mrtví mimo prostor reaktoru, otrávení uniknutým oxidem uhličitým). Druhá havárie znamenala pro elektrárnu definitivní konec. Došlo k částečnému roztavení aktivní zóny a vzhledem k náročnosti opravy byl blok v roce 1977 vyřazen z provozu a nyní probíhá jeho postupná likvidace.
Temelín – Jaderná elektrárna Temelín byla plánována ještě za socialistického Československa. Investiční záměr na stavbu elektrárny byl vydán v roce 1979, rozhodnutí o výstavbě 1. a 2. bloku bylo vydáno v roce 1980, v roce 1981 byla o výstavbě 1. a 2. bloku uzavřena dohoda mezi Sovětským svazem a Československem, která byla v roce 1982 rozšířena o 3. a 4. blok. V listopadu 1986 bylo vydáno stavební povolení a v únoru 1987 začala stavba provozních objektů, přípravné práce však začaly už v roce 1983. V roce 1988 byla dokončena první z původně plánovaných chladicích věží.Podle původních plánů měl být 1. blok elektrárny dokončen v roce 1992, 4. v roce 1997.

Po roce 1989 dostavba Temelína, kterou začali komunisté. je otázka, jestli by se postavila, kdyby tomu bylo jinak.
————————————————————-

ZEMĚDĚLSTVÍ

Patřilo k nejlepšímu v Evropě, byli jsme soběstační ve výrobě masa, mléka, zeleniny i ovoce. Dovážela se jen exotika na svátky. To je pravda. I ta fronta na banány je pravda. Mě to nevadilo, protože u nás doma se jedlo naše české ovoce.

Kde jsou všechny kravíny? No zlikvidované. Proč? Aby zápaďáci měli kam vyvážet to svoje maso. To je prostě fakt. 65% vepřového dovážíme, protože už nejsme schopni ho sami vypěstovat.

Ovoce a zelenina? Také ho dovezeme, proč bychom se s ním patlali na poli, když tam může růst řepka. Cukrovary nám zavřeli, protože oni ho měli nadbytek a kam by ho navozili když jsme si ho vyráběli. Tak nám zatnuli tipec a cukr byl zrušen.Tisíce lidí v zemědělství přišlo o práci zde přišli o práci.
——————————————————————————————————

TOVÁRNY

Po rozpadu Rakouska-Uherska došlo k osamostatnění Československa. Zde se nacházelo více než 70 % průmyslu z bývalého Rakouska-Uherska. Po druhé světové válce a následném nástupu komunismu došlo k rozsáhlému znárodňování hospodářství. Došlo k orientaci především na těžký průmysl a na vojenskou výrobu.

Za socialismu

Po převzetí moci komunisty v roce 1948 došlo k orientaci především na těžký a zbrojní průmysl. Průmysl byl vedoucím sektorem v rozšiřování ekonomiky. Nejvýznamnější průmyslová odvětví v roce 1985 byla elektrotechnika, strojírenství, zpracování kovů, chemikálií, azbestu, kaučuku a hutnictví železa. Mezi nejdůležitější výrobky patřila vozidla, zboží přepravované po železnici, letadla, elektrospotřebiče, těžké stroje a výrobky přesného strojírenství.

Kdepak to je? Zrušené, nebo rozkradené, také to spadlo do cizích rukou atd.

Místo toho nám sem nastrkali montovny na kterých se nedá vydělat. M8me tolik supermarketů, že z nás mají jejich původní země země srandu. Dividendy odtékají a hnůj k nám přitéká.

CO JE NEJHORŠÍ? PRODANÁ VODA – NEJVZÁCNĚJŠÍ SUROVINA NA SVĚTĚ.

Jsme jen levná pracovní síla, kolonie se vším všudy, rozkradená, zničená a co je nejtěžší, sebrali nám zbytek iluzí, že člověk je člověk a dobro je dobro.

Už čekám je na to, co se stane s lithiem.

Tak si všichni hezky pochvalme svobodné volby a doufejte, že vás soused nepřerazí nos za to, že jste volili jinou stranu než on a pamatujte si, že pokud vyhraje váš kandidát, tak zbytek vyjde do ulic vynadá vám do nesvéprávných blbů, bude vám chtít ukázat kdo je tady pánem, pořádat bláznivé demonstrace a nakonec vás překvapit tím, že zruší přímou volbu prezidenta.

  • Autor/ři obrázků: Pixabay.com

3 komentáře: “Žila jsem za komunistů a žiji i v době čehosi, co těžko popíšu”

  1. Zdeněk Olšák napsal:

    Je mi smutno

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Panenky z Háčku

Pořiďte si vlastní ručně háčkovanou panenku.

TOPlist