Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Zázrak jménem Alpa

Milena Doušková, 10.07.2018, Jak vidím…, Komentáře - 0

Máme ji doma téměř všichni a mnozí vůbec netušíme, co všechno dokáže. Napsal Svět kolem nás dne 9. prosinec 2017. Stará dobrá Alpa. Nechybí snad v žádné domácnosti. Ačkoli všichni víme, že je dobré mít ji po ruce, mnoho lidí netuší, co skutečně dokáže. Sesbírali jsme pro vás 11 geniálních tipů, jak využít obyčejnou Alpu!

11 důvodů proč byste Alpu neměli pustit z ruky!

Máme ji doma téměř všichni a mnozí vůbec netušíme, co všechno dokáže. Napsal Svět kolem nás dne 9. prosinec 2017. Stará dobrá Alpa. Nechybí snad v žádné domácnosti. Ačkoli všichni víme, že je dobré mít ji po ruce, mnoho lidí netuší, co skutečně dokáže. Sesbírali jsme pro vás 11 geniálních tipů, jak využít obyčejnou Alpu!

1. Recept proti bolesti zad a kloubů 

Na tento recept nezapomeňte, na podzim, kdy bude období kaštanů. 10 kaštanů zalijte střední lahví Alpy. Nechte louhovat 3 týdny na chladném, tmavém místě a potom používejte k potírání bolestivých míst

2. Při bolesti břicha

Říkali vám rodiče, že na bolavý žaludek si třeba dát za lžičku Alpy s cukrem? Z vlastních zkušeností můžeme potvrdit, že to zabírá expresně rychle. Alpu koupíte v potravinách, stejně jako cukr. Stačí si dát na malou lžičku trochu cukru a zalít ho trochou Alpy. To rychle zkonzumujte, osvěžení nastane okamžitě a úleva by se měla dostavit brzy. Pokud vás bolest zastihla doma, nalijte trochu Alpy na vatu či vatový tampon a jemně si jím přetírejte bolavé místo. Určitě se vám uleví.

3. Na kuří oka, mozoly a popraskané paty 

Domácí recept na popraskané paty, otlaky a kuří oka! Pokud vás tyto problémy trápí, vyplatí se vyzkoušet. Rozdrtíme 10 tablet aspirinu, nasypeme do skleněné uzavíratelné nádoby a zalijeme 250 ml Alpy. Směs necháme odležet dva dny při pokojové teplotě a každý den protřepeme, aby se aspirin dobře rozpustil.Každý večer si tuto směs naneseme na paty po mocí navlhčeného vatového tampónu – tampon necháme na patě. Potom patu zabalíme do potravinové fólie a obujeme přes ni ponožku. Necháme působit celou noc. Ráno nohy opláchněte, dobře vysušte čistým ručníkem a natřeme krémem.

4. Pomoc při bolestech zápěstí a syndromů karpálního tunelu 

Díky tomuto jsem se vyhnula operaci a nesnesitelným bolestem zápěstí. Za pokus nic nedáte a pokud máte podobný problém, toto doporučuji všemi deseti! 500 ml Alpy Lesana nalijeme do dózy, nebo sklenice na zavařování a přidáme 5 listů listů aloe vera (cca 15 cm dlouhých a 3 cm širokých). Do této směsi vložíme i 15 ks aspirinu a necháme louhovat v lednici 1 týden. Natíráme bolestivá místa každý večer před spaním asi po dobu 3 týdnů. Pomáhá i při takzvaném “tenisovém lokti”.

5. Pomáhá oteklým nohám 

Mnozí lidé používají Alpu i při problémech s oteklými nohami. Stačí, když si napustíte teplou vanu a do vody nalijete trochu Alpy. Poležte si v této lázni alespoň 20 minut a problém s otokem by měl pominout, nebo alespoň zmírnit.

6. Ochrání vás před komáry 

Vždy, když šla babička na pole, nastříkala si na zápěstí trochu této směsi. S komáry a mouchami měla celý den klid! Do 200 ml Alpy nasypeme 30 hřebíčku a přidáme kůru z jednoho citronu. Necháme louhovat alespoň 24 hodin a potom používáme jako klasický repelent. Nastříkáme na odhalené části těla, případně i na oblečení. Komáři se drží dál a máte klid vždy, když jdete ven. Skladujeme v chladničce.

7. Rozzáří okna 

Pokud chcete, aby se vaše okna opět rozzářila, můžete použít směs teplé vody a alpy. K lesklému zrcadlu vám dopomůže vychladlý slabý čaj nebo octová voda. Namočte si v tekutině hadřík, vyždímejte ji a zrcadlo přetřete. Když to zaschne, můžete jej vyleštit.

8. Límec na košili zůstane zářivě bílý 

Stačí, když ho před nošením potřete Alpou – zejména z vnitřní části. Díky tomuto jednoduchému triku si nemusíte lámat hlavu s tím, jak zažloutlý límec vyperete.

9. Voňavý domov a klid od much 

Vyrobte si účinný postřik do interiéru s krásnou vůní. Stačí 1 citron, 1 lžička Alpy, kapka olivového oleje, svazek levandule a 10 ks hřebíčku. Do 300 ml vody dejte nakrájený citron, hřebíček a vařte asi 5 minut. Potom přidejte levanduli, olej, Alpu a nechte vychladnout. Pak jednoduše přelijte do láhve s rozprašovačem a nastříkejte do interiéru.

10. Odstraní skvrny 

Na skvrny od pryskyřice je Alpa jako stvořená. Namočte do Alpy vatový tampon a přiložte přímo na skvrnu. Nechte působit a poté vyperte jako obvykle.

11. Tlačí vás boty, žádný problém 

Stačí, když si vnitřek bot vytřete Alpou a chvíli necháte působit a pak si boty můžete klidně obout. Kromě toho, že alpa eliminuje nepříjemný zápach, způsobí, že i pevné kožené boty “povolí” a vy je obujete mnohem pohodlněji.

  • Autor/ři obrázků: Pixabay.com
  • Autor/ři citací: neznámý

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *TOPlist