Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Václav Havel Na Borech

Milena Doušková, 18.01.2019, Jak vidím…, Komentáře - 2

Půl národa mu říká Vence Flaška a tady nějaký intelektuální blbeček ho vyzdvihuje, nevím za co. Na mém blogu je dost článků o Václavu Havlovi, které dokazují, že to nebyla žádná osoba hodná zbožňování.

http://adler.blog.cz/1802/vaclav-havel-na-borech

Václav Havel Na Borech

3. února 2018 v 11:46 | Jan Schwarz, pastor církve československé husitské

Tohle by z historie sametu měli učit i vyvěšovat nejen na všech českých školách.

Ano, doopravdy jsem tehdy seděl s Havlem na Borech, v I. oddělení politických vězňů, a zatímco my jsme na dvoře kovošrotu ve sněhu na páračkách párali elektrické kabely a třídili ocel, a měděné dráty vázali do otepí, nad námi v I. patře v okně jako bohém kouřil znuděný vězeňský knihovník V. Havel. Když jsem po návratu domů poslouchal ve zprávách ve Hlasu Ameriky, jak disident Havel až neskutečně trpí na Borech, musel jsem se jen smát, nebo brečet vztekem. A od té doby vím, jak se nejen u nás ale i na celém demokratickém západě vyrábí politické ikony XX. století. Někteří husiti se pak asi až tak moc nedivili, když jsem po zvolení do úřadu husitského patriarchy do adresáře zvaných hostů na slavnostní bohoslužbu k inauguraci na husitského patriarchu pozvat Havla prostě odmítl, a místo něj jsem raději pozval nynějšího poslance za KSČM Pavla Kováčíka z Hrotovic, jehož paní mi už léta před tímto aktem nádherně hrála na varhany při bohoslužbách na hrotovickém zámku v zámecké kapli. Dlouho se pak tradovalo i to, jak na to zareagoval až krajně překvapený V. Klaus, když uviděl Kováčika listovat v husitském zpěvníku.

„Hm, hm, hm, co vy tady děláte“?

A Pavel Kováčik mu na to tehdy hned, a se širokým úsměvem, odpověděl:

„To bych se ale měl zeptat spíše já Vás, pane premiére“.

Havel byl totiž až neskutečně nadaný lhář a všehoschopný politický klaun, proto moje vzpomínky na něj by vydaly na hodně tlustou knihu.

P.S. Ivo Adler

Včera jsem na ČT 24 v Událostech a komentářích viděl rozhovor s nějakým Brožem, on sice tohle příjmení nepoužívá, místo něj používá nějaké číslo (518 nebo tak nějak), ale to není podstatné. Jednalo se o hodnocení volební kampaně. A pan Brož tesknil, proč nemáme kandidáta na prezidenta jako byl Havel nebo Masaryk. Když slyším vychvalovat Havla, tak jsem z toho v šoku. Půl národa mu říká Vence Flaška a tady nějaký intelektuální blbeček ho vyzdvihuje, nevím za co. Na mém blogu je dost článků o Václavu Havlovi, které dokazují, že to nebyla žádná osoba hodná zbožňování. Šašek z pražské kavárny se stal prezidentem a proto ho všichni její příslušníci vyzdvihují v naději, že tradice šašků na trůně zůstane zachovaná. Normální lidé ale o žádné šašky ve státních funkcích nestojí.

Napsal jsem Filipovi dopis, ještě před parlamentními volbami, aby KSČM postavila kandidáta na funkci prezidenta. A měl jsem i tip: Kováčika. Jak z předešlého vyplývá, nebyl to tak marný tip. Neudělala to. Posrala si to sama.

  • Autor/ři textu: Adler
  • Autor/ři obrázků: Pixabay.com

2 komentáře: “Václav Havel Na Borech”

  1. Petr napsal:

    Havla mohou adorovat pouze komedianti, nebo studenti. Normálně myslící lidé již dávno zjistili, co je to za potkana, sloužícího výhradně západním mocnostem, na úkor našich občanů. Omlouvám se těmto milým, inteligentním zvířátkům za tak odporné srovnání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Panenky z Háčku

Pořiďte si vlastní ručně háčkovanou panenku.

TOPlist