Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Tahle země není pro starý

Milena Doušková, 14.04.2018, Jak vidím…, Komentáře - 0

Kdepak jste na to přišli? Vy jste nám v práci čučeli za zády pod ruce? Tak leda houby, protože zrovna na těch jste většinou ještě byli a teď tady čtu takové hovadiny. Mluvíte tak i o svých rodičích a prarodičích? Já doufám, že ne, protože pak už je to jen k zabalení a zlomení hole nad vámi. Pokud ve vás zbyla kapka slušnosti, tak ty svoje tam nepočítáme a potom mi jistě vysvětlíte, proč tam počítáte ty ostatní. Jsem ženská zvědavá a chci to pochopit.

Stát musí sehnat 33 miliard na vyplacení důchodů. Ještě před dvěma lety bylo v sociálním fondu na důchody 70 miliard. Haló, poslanci, kam jste ty prachy zase nastrkali? Že by do svých bezedných kapes? Já tedy nevím, ale kdyby i české domácnosti hospodařili jako vy, tak jsme všichni někde tam, kde končí záda.

Poslední dobou do mých uší plynou slova, a já se hodně moc stydím za ty, co je s takovou nehoráznou samozřejmostí vyslovují. Slyším je z televize, čtu je v novinách i na internetu a všechny jsou docela dost štvavé. Způsobí jen další rozkol mezi mladou generací a těmi, co už si svoje odpracovali a tak by měli mít nárok na důchod, klid a dožít důstojně, jak se na člověka sluší. Jsme snad ještě pořád lidé. Nebo už ne?

Dnešní důchodci si za všechno mohou sami. Jo, neměli prý přitakávat bývalému režimu a vzbouřit se a bylo by to úplně super, protože dnešní omladina by si teď žila bezstarostně v kapitalismu a létali vy jim pečení holubi do huby. Důchody měly být vlastně sníženy na polovinu, protože za minulého režimu pořádně nepracoval, všichni si váleli v práci šunky, rozkrádali socialistické vlastnictví, a proto si důchod nezaslouží.

Já se vás ptám:

Kdepak jste na to přišli? Vy jste nám v práci čučeli za zády pod ruce? Tak leda houby, protože zrovna na těch jste většinou ještě byli a teď tady čtu takové hovadiny. Mluvíte tak i o svých rodičích a prarodičích? Já doufám, že ne, protože pak už je to jen k zabalení a zlomení hole nad vámi. Pokud ve vás zbyla kapka slušnosti, tak ty svoje tam nepočítáme a potom mi jistě vysvětlíte, proč tam počítáte ty ostatní. Jsem ženská zvědavá a chci to pochopit.

Podle mne je to tak:

Dnešní důchodci si na svůj důchod vydělali poctivou prací a neexistovalo, aby se někdo vyhnul placení, protože všichni pracovali, a všichni si na důchod platili. Ano, my jsme tam museli a hotovo. Všichni, mladí i staří. Kdo nedělal, šel do basy za příživu. Neplatil někdo alimenty? Šel si sednout do basy také. Něco jsi provedl, následoval trest. Jasně, byli mezi námi nemakačenka a zloději, prostě kriminálníci všeho druhu. Přesto se nenacházeli děti v popelnicích, přestřelky na náměstí a honění v autech po městě. Byla prostě jiná doba. Já si přeji jen jedno, začtěte už konečně dělat sami něco pro tento stát a ne jen nadávat na důchodce. Těm už moc času nezbývá, tak proč jim ho neustále znepříjemňovat.

Něco dat:

Důchodový systém byl ve chvíli převratu 1989-1990 přebytkový, a to natolik, že až do minulého roku na něm bylo dle zdroje z Rady seniorů ČR-časopis doba seniorů 70 miliard Kč. Podle téhož zdroje si v minulém roce Topolánkova vláda z tohoto fondu půjčila 23 miliard a slíbila, že je do konce roku vrátí.

Nevrátila nic. Současná vláda by měla zjistit, kam ty peníze zmizely, než půjdou od válu a zase nás ovládne nějaká politická, vyč.raná strana. Kdyby se totiž peníze důchodcům nerozkradly a nepoužily medvěda, mohlo být peněz dost až do roku 2040 i při valorizování.

person-1052698_960_720

Od „sametky“ slibovaly všechny vlády, že oddělí sociální fond od státního rozpočtu. Neudělala to ani jedna z nich. Ono by jim nezůstalo pak na jejich konat, na zlaté padáky a na trafiky všeho druhu. Tak kradou i z toho, na co si nikdy nevydělali a co jim nikdo nedovolil sáhnout.

Byli jsme docela bohatá země a teď? I mimino, co se sotva narodilo, dluží této zemi skoro 200 000. To je fakt dárek do života. Vzhledem k tomu, že jsme si zvolili zloděje, kriminálníky, podvodníky a hajzly, nemáme nic. Makali jsme a jsme dlužni! Ale komu co dlužíme? Sami sobě? Nějak mi to hlava nebere. Máme se bát krachu? Tak to si nemyslím. On je totiž už fakt čas na to, dát o sobě vědět, že nehodláme dělat za 8500 minima, platit všude samé poplatky a cpát daně do bezedných panděr politických zmetků.

  • Autor/ři obrázků: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Panenky z Háčku

Pořiďte si vlastní ručně háčkovanou panenku.

TOPlist