Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Prázdné byty a domy bez lidí chátrají a je to žalostný pohled

Milena Doušková, 15.03.2014, Jak vidím…, Komentáře - 0

Za totáče byl neustálý nedostatek bytů a čekačka na byt byla i 20 let jak vědí pamětníci. Nebo jsme se museli upsat nějakému podniku, či si ho postavit sami. To je pro mne znamení, že jsme na to měli. Ano, bylo to děsný a návrat si nepřeje skoro nikdo včetně mne, ale prostě pravdu neumlčíte tím, že kdokoliv napíše něco pozitivního z té doby, stane se rudým nokem, komoušským zmrdem,rudým hovadem či žumpou. Hezké je také rčení tupá rudá svině či rudé vemeno. Rozesmála mne poznámka o nemravnosti komunistů

Za totáče byl neustálý nedostatek bytů a čekačka na byt byla i 20 let jak vědí pamětníci. Nebo jsme se museli upsat nějakému podniku, či si ho postavit sami. To je pro mne znamení, že jsme na to měli. Ano, bylo to děsný a návrat si nepřeje skoro nikdo včetně mne, ale prostě pravdu neumlčíte tím, že kdokoliv napíše něco pozitivního z té doby, stane se rudým nokem, komoušským zmrdem,rudým hovadem či žumpou. Hezké je také rčení tupá rudá svině či rudé vemeno. Rozesmála mne poznámka o nemravnosti komunistů. Nevím, co tím pisatel myslel, ale slovo nemravnost teď sedí na docela dost „lidí“, co dřepí na hoře jako žába na prameni a národ nenechá a nenechá napít. Takže pozor na výrazy, protože to, co tady je teď, co zaslouží výrazy podle mne nepublikovatelné.

banknotes-82948_960_720

Počet neobsazených bytů vzrostl od roku 1991 do roku 2011, kdy se konalo poslední „sčítání lidu“, téměř dvojnásobně z původních 372 tisíc. Přitom třeba v roce 1970 úřady napočítaly prázdných bytů pouze necelých 128 tisíc. Máme tu 600 000 prázdných bytů. Přitom se rodiny začaly sestěhovávat, aby měly na pokrytí nákladů na bydlení a neskončily na ulici jako se to stalo mnohým z nás. Rozvedení partneři končí na ulici, protože nemají na dvouměsíční kauci, kterou majitelé požadují. Matky s dětmi jsou v asylových domech a čekají třeba dva roky, jestli se něco uvolní a i když se uvolní, tak stejně nedosáhnou na nájem. Podle mne, nehorázné plýtvání prostředky a města by z prázdných bytů měla udělat startovací byty pro mladé rodiny se sníženým nájmem, aby byla šance nějak začít. To ne a raději je nechají chátrat prázdnotou.

Nemáte pocit, že ten bordel je větší a větší? Já ano.

  • Autor/ři obrázků: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Panenky z Háčku

Pořiďte si vlastní ručně háčkovanou panenku.

TOPlist