Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Po krk v bahně

Milena Doušková, 11.04.2018, Jak vidím…, Komentáře - 4

Kdo dovolil zničení zemědělství? My! Kdo dovolil zničení průmyslu? My! Kdo dovolil zničení sklářství? My! Kdo dovolil zničení textilního průmyslu? My! Kdo dovolil zahlcení našeho trhu póvlovým zbožím z venku? My!

Karle Kryle

My neryjeme držkou v zemi, oni nás zahrabávají zaživa. Jestli se na nás koukáš z té nebeské výšky, tak je ti hodně smutno.

Valí se na nás kauza za kauzou a já vlastně nevím jak začít a co nejvíc pálí. Třeba boj majority s minoritou. Je to docela humus kam nás zavedla chamtivost, necitelnost a nedostatek lásky k bližnímu svému.

Tady nebojují bílí proti tmavším, ale chudí proti ještě větším chudákům a ti nahoře si mnou ruce, jak na to vydělali. Jestlipak si chodí probírat truhly jako Harpagon? Nebo si chodí zaplavat mezi prachy jako strýček Skrblík? Jak je možné, že pár zmetků sestěhovává cikány do ubytoven na jednu hromadu. Je to ta nejhorší cesta, kterou jsme se mohli vydat. Nehledě na to, že tam platí takový nájem jako v normálním bytě. Je to tak, Bohatí a zazobatí si mastí kapsy na těch nejchudších z chudých. Taková ohniska se zakládají po celé zemi. Nejen na severu.

Kolikrát se řešil problém cikánů, že sestěhovávat je nejhorší chyba které se majorita podepisuje na minoritě. Já vím, můžete namítnout, že dolů se dostali sami, ale ona to není tak docela pravda. Někteří z nich jsou dokonce negramotní a ti z nich, co se integrovali nechtějí mít z problémovými nic společného a nelze se jim divit. Už se začlenili do majority a nechtějí zpátky do slamů a ghet. Jejich děti studují a oni se snaží prostě žít. Jenže co s těmi, co jsou vytrženi z přirozeného života a jinak žít neumí. Měli nad sebou svého barona, každé skupině velel starší a v rodině vládl muž. Měli řád a o ten přišli. Není nikdo, koho by poslouchali, kdo by řešil jejich spory a bílým nevěří. Proč by taky měli? Tolik let po sametce a oni jdou pořád dolů.

Tady bych se chtěla zastavit a říct.

„Poslouchejte, víte, že naší bílé chudině hrozí stejný osud? Ale ano, už teď jich spousta žije na pokraji společnosti, nemají peníze na nic, a ještě jsou zadlužení. Budeme čekat, až tahle vrstva spadne až na hubu? Co pak? Na jejich místo sestoupí vrstva, která ještě něco má. Ale co až i ona spadne na hubu a nebude vědět jak dál?“

Pánové a dámy politici, dělá se mi z vás špatně od žaludku a tak raději nejím, abych se pozvracela. Byly by to zbytečně vyhozené peníze za potravu a já je mohu dát těm, co jsou na tom hůř než já. Topíte nás jako koťata, dusíte ve vlastní šťávě a sami si užíváte života, co hrdlo ráčí. Znáte pořekadlo, chudá země, chudá vláda? Ne, to vám nic neříká a raději se rochníte v korupci a ve vlastní neschopnosti něco udělat. Nebo vám někdo přikázal tuhle zemi zruinovat? To se jeví jako nejvíce pravděpodobné. Stačí jít na to selským rozumem. Jsme jen ocásek Němcům u zadku. Udělali si z nás výrobnu, kde maká česká, laciná, pracovní síla, protože jí nic jiného nezbývá. Naše silnice duní pod cizími kamióny, jak si z nás udělali levnou tranzitku. Kdo tohle všechno dovolil? Přece ti nahoře. Kdo je viník? My!!

Ano, čtete dobře my! Přece víme už roky, co jsou ti páni nahoře zač a pořád je volíte jako slepí koníci v dolech. Jdete pořád v kruhu a doufáte v zázrak. Nedoufejte, protože tohle máme v ruce jen a jen my.

 • Kdo dovolil zničení zemědělství? My!
 • Kdo dovolil zničení průmyslu? My!
 • Kdo dovolil zničení sklářství? My!
 • Kdo dovolil zničení textilního průmyslu? My!
 • Kdo dovolil zahlcení našeho trhu póvlovým zbožím z venku? My!

Oni si mnou ruce, zaplňují naše obchody hnusem a sami si baští lepší sortu. Lidé, je to o nás, proč nenakupujete české věci? Pátráte v zelenině či v mase odkud je? Já ano. Ptám se, obchodníci kroutí očima, ale pokud mi nabídnou cizí jablko a ne naše, jdu jinam. Ať si strčí to svoje zboží kam chtějí. Jenže naši hospodáři se bez nás neobejdou tak proč jim nepomůžete? To už jste tak rezignovali? Já ještě ne a doufám, že to nevzdám nikdy.

Všimli jste si, že všechno elektro zboží se podělá hned po záruce? Kdysi jsem měla Tatramatku a prala 20 let. Tak to je hudba minulosti. Stejné je to u všech domácích přístrojů. Zahrnuti zmetkama od zmetků. Nějak se vytrácí soudržnost lidí. Přesně taková, jakou jsme měli za totáče. Byli jsme na jedné lodi a drželi při sobě.

Co takhle se spojit znovu a dát jim sakra vědět, že jsme ještě tady a nechce rýt držkou v zemi.

 • Autor/ři obrázků: Pixabay.com

4 komentáře: “Po krk v bahně”

 1. Vika napsal:

  Hodně skutečné pravdy je ve tvém upřimném a rozhorčeném projevu, ale “ český člověk “ zatím „ještě přežívá a není zvyklý ,aby za svůj lepší a spravedlnější svět bojovat…proto vyčkává, až zase někdo za něj začne měnit okolní svět,abychom se přitom svezli,jako v r.89 – o čem dnes hrdě vykládáme, jak jsme „udělali sametovou revoluci“,nevnímame,že jsme vlastně rozbili i všechno,co tady bylo dobré a co nám často i „vyspělý západ “ záviděl ( např.,systém školství,sociální starostlivost a pod.) Vika

 2. Jaroslav Pokorný napsal:

  Tak děti, když jsme to všechno zavinili my, proč proti tomu něco neděláme? Politiky přece někdo volí, ne? Proč volíte takové politiky? Každý má možnodt založit svou stranu a vše napravit. My jsme totiž líní. V roce 1989 jsme zvonili klíči a volali „Už je to tady“ a čekali, že to co je tady za nás někdo udělá. Kdepak holenkové, nikdo nic za nikoho neudělá, maximálně jej okrade. Pokud někdo dovolí, aby se na místa politiků dostali bezcharakterní grázlové, pak je sám vinen a nemá si nač stěžovat. Tak pokud zde někdo kvílí jak stará kurva, tak ať zdvihne ten svůj líný zadek, vyjde do ulic a snaží se získat druhé pro svůj názor. Protože je to velice těžké, tak to nikdo raději nedělá a dovolává se Kkryla. V národě, kde polovina lidí do dnes odsuzuje Mašíny, nemáte totiž žádnou naději. Nikomu totiž není tak zle, aby se rozhoupal, zvedl ten svůj zadek a začal proti tomu něco dělat. Ty výkřika zoufalství zde, jsou spíše k pláči. Jarda

  • Mašíni jsou vrazi a svůj zadek jsem zvedla a dělám vše co jde, abych pomohla. Klíčí jsem nezvonila, proto už tehdy jsem věděla, že samet je kravina sehraná bossama. Výkříky zoufalství? Možná, chci aspon trochu probudit ostatní, co ještě mají pocit, že jde o ně a jejich dobro.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *TOPlist