Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Občane, vám se nelíbil kouzelník Žito ? Tak patříte do 4 cenové kategorie!

Milena Doušková, 05.01.2019, Jak vidím…, Komentáře - 4

Píšete, že jsme bezcharakterní nuly, které chtějí ublížit. Dobře, svěďte svoji neschopnost na nás, my občané 4 kategorie to uneseme, ale svobodu slova a právo zveřejnit svůj názor si vzít nedáme i když podle vás tohle právo pro nás není. Je jen pro vyvolené. Kdo jsou ti vyvolení? Asi vy a vám podobní. bez úcty Mili Doušková

Citace režiséra Zelenky:

„Myslím si, že lidé, kteří něco takového píšou vůbec nerozumí oboru, nevědí, jak herecký výtvor vzniká. Jsou to lidi, jak já říkám, ze čtvrté cenové kategorie. Tam univerzitní profesoři nepíšou, většinou jsou to bezcharakterní nuly, které mají jediný cíl: ublížit. Kolikpak těch lidí se takhle vyjádří? Asi tak pět set, to nejde ani srovnat s tou sledovaností.“

Pane Zelenka, ani nevíte, jak moc se mýlíte. Já občanka, podle vás 4 kategorie, klidně prohlašuji, že pohádka Žito byl velmi nepovedený výtvor. Můj syn po 15 minutách prohlásil, že je ptákovina se kterou nebude ztrácet čas. S vytrvalostí sobě vlastní jsem se dívala už do konce. Proč? Protože jsem chtěla vědět, jestli je to celé tak hnusné, jak ze začátku a také když chci něco kritizovat, musím se podívat na to veledílo úplně nezaujatě. To jsem s vypětím všech svých psychických schopností zvládla. Nejenom já, ale spousta lidí se koukala do konce v touze najít na štědrovečerní pohádce něco hezkého. Proto ta docela velká sledovanost. Tu pohádku jsme totiž na rozdíl od jiných neznali a proto jsme se chtěli podívat na novinku. na pohádku jsme v Česku zvyklý, ale ne na brak, který jste nám předhodil za peníze nás, daňových poplatníků.

Předhazujete nám, že v podstatě nemůžeme kritizovat herce, protože tomu nerozumíme. Vy jste vážně legrační. To jako ty pohádky točíte pro sebe a své kolegy z oboru a diváci jsou vám ukradení. Tak to totiž z vaší řeči vyznívá. Hluboce se mýlíte, jak jen se může mýlit sebestředný, domýšlivý chlap, co si myslí, že jen on a jeho dílo stojí za to. Já vás na trůnu dobrých režisérů opravdu nevidím. Znám lepší a nejsou tak arogantní jako jste teď předváděl vy. Co se týká herců, opravdu máte pocit, že nepoznáme dobrého herce od špatného? Ve vaší pohádce to nezachránil ano pan Kostka, že paní Vilhelmová, ale dalo se na ně aspoň dívat. Herec co hrál Žita by měl na konzervatoři zůstat ještě pár let, ale to člověku bez talentu opravdu nepomůže. Herec mne musí přesvědčit, že role kterou hraje jen role, ale že se s ní plně ztotožnil.Tak ve vaší pohádce jsem to prostě nenašla. Pořád to byli herci v mizerné pohádce.

Trochu jsem hledala v paměti výkon nějakého herce či herečky, abych vám ukázalo, jak to vypadá, když to někdo umí opravdu hodně dobře. Je jich dost, ale jedna byla prostě nádherná a člověku naháněla husí kůži. Byla to paní Vilma Cibulková v roli čarodějnice v pohádce Marie Růžička. Doporučuji všem, kdo chcete uvěřit na čarodějnice aspoň na chvíli, podívejte se na to nádhernou pohádku a sledujte opravdové, úžasné herectví a pak si to srovnejte kdo je či není dobrý herec a zda to občan 4 kategorie dokáže posoudit.Jsem tak domýšlivá, že vám klidně řeknu, já poznám dobrý herecký výkon a špatný umím určit také.

https://www.csfd.cz/film/154045-marie-ruzicka/prehled/

https://www.uloz.to/!DTxaFXRvSI97/marie-ruzicka-1-cast-avi

https://www.uloz.to/!WWe4TfEVphJ8/marie-ruzicka-2-cast-avi

Píšete, že jsme bezcharakterní nuly, které chtějí ublížit. Dobře, svěďte svoji neschopnost na nás, my občané 4 kategorie to uneseme, ale svobodu slova a právo zveřejnit svůj názor si vzít nedáme i když podle vás tohle právo pro nás není. Je jen pro vyvolené. Kdo jsou ti vyvolení? Asi vy a vám podobní.

bez úcty Mili Doušková

4 komentáře: “Občane, vám se nelíbil kouzelník Žito ? Tak patříte do 4 cenové kategorie!”

 1. Petr napsal:

  Autorka nemá tak zcela pravdu. Faktem je že Kouzelník Žito se panu Zelenkovi moc nepovedl, ovšem na druhé straně má za sebou některá úžasná, nezapomenutelná díla. Zmínil bych např. bombastický klip“ Přemluv dědu, přemluv bábu“ v podání dvou nesmírně talentovaných herců, Issové a opravdového CHLAPA, nyní proslulého režiséra, Jiřího Mádla. Na toto dílo opravdu nelze jen tak zapomenout. Díky Zelenko, díky, skvělí umělci !!!

  • NO, tak ten klip ráda nemám a nepovažuji ho za veledílo. Uveďte prosím něco jiného, co bych mohla obdivovat. Že má Mádl talent to nepopírám, ale jeho politické názory jsou mi proti srsti a ráda ho nemám a pokud je v nějakém pořadu, vypínám. Paní Issová, no vám se líbit může, já mám na herce jiné nároky než jaké poskytuje ona.

   • Petr napsal:

    Promiňte, myslel jsem, že pochopíte ironii, ale s tím Mádlem jste mne překvapila. Já si naopak myslím, že podobných bezvýznamných Mádlů jsou tady v současnosti minimálně tisíce.

    • Nebylo to napsáno ironicky, teda podle mne a nevím čím jsem vás překvapila u Mádla. Že ho nemám ráda? Nebo že jsem mu přiznala trochu talentu? No proti tomu šílenému Šafaříkovi je fakt herec. Spousta bezvýznamných – svým způsobem máte pravdu. Jenže jsou vidět a ovlivní ty, co nejsou pevní ve svých názorech a to fakt není dobře. Mně otázka kolem herců vadí hodně, protože si pamatuji to sepětí mezi hercem a divákem za totality. Ted je to národ proti komediantům a mně je z toho na blití.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Panenky z Háčku

Pořiďte si vlastní ručně háčkovanou panenku.

TOPlist