Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Nikdy jsme nebyli cikáni a nikdy jsme nebyli nepřizpůsobiví

Milena Doušková, 16.05.2018, Jak vidím…, Komentáře - 0

Romsky a česky a frajersky dodal, že děti z majority tohle neumí. Ovšem já nevím k čemu by jim romština asi tak byla. A víte proč to jejich dětem nejde, protože sám Stojka uznává, že jejich rodiče jsou často negramotní. Tím chtěl asi říct že jako matka taká Katka?

Pane Stojka, nějak jsem vás nepochopila

Pan Stojka je Olašský Rom a zaujal mne pronesenou větou:

„Nikdy jsme nebyli cikáni a nikdy jsme nebyli nepřizpůsobiví.“

Luboš Xaver Veselý se pokusil o smysluplné rozhovor s romským předákem Josefem Stojkou. Pan Stojka si plete slova, dojmy i pojmy. Jednou větou řekne něco, co druhou větou vyvrátí. Takový zmatek se jen tak nevidí. Tak třeba:

Čuněk (rozuměj Čunek) je velmi zlý člověk, který postavil chudákům Romům buňky a dal jim je k užívání po té, co zničili všechny byty v kterých bydleli a s nájmem se ani neobtěžovali. Však ti debilní gadžové to zase za ně zaplatí. Pan Stojka nám prozradil, že člověk se má starat o majetek s péčí vzorného hospodáře, postavit se k problému čelem. Ovšem míní tím radnici a navíc nás poučí, že si za vybydlení můžeme sami, protože jsme Romy nedokázali ohlídat. Opravdu skvostný názor a já nestačím zírat na jeho drzost. Další ničitelé Romů jsou politici. Jejich vina je v tom, že nechali vyrůst gheta a tam vyrůstat romskou mládež jako dříví v lese. Třetí viníci jsou komunisté, protože jim postavili krásný, nový Chánov. Podle pana Stojky jsou to králíkárny a stát měl postavit Romům něco jako jejich vesnici s domky a oni by se pak společnými silami snažili seč by mohli, aby o nich majorita mohla mluvit také kladně. Na závěr této čísti nás poučil, že to byli kdysi a že teď už Romové nic neničí.

Svatá ty prostoto, nebo spíše velká huba s nekonečnou drzostí. Z něho totiž vypadlo, že ničení majetku Romy se hodí do krámů politikům i úředníkům. Víte proč? Já to také nevěděla, ale pan Stojka mi to vysvětlil. Romové to rozbijí a vybydlí, někdo z majority to vykoupí, uklidí a postaví vilky a domky , ale už to nedá Romům, ale majoritě. No to je ale drzost. Co si to ta majorita vůbec dovoluje. Měli to přece nechat Romům. Postavit a věnovat. Buď je ten pán slabý duchem, nebo si z nás dělá srandu a nebo je přesvědčen, že je naše povinnost trpět parazitování minority na celé společnosti. Pak do toho, nevím proč zamotal inkluzi aby nás ujistil že je to k ničemu, protože Romové bydlí v nevyhovujících prostorách a děti se nemají kde učit. Podotkl, že deset dětí v buňce nelze ničemu naučit. V zápětí nás ujistil, že Romové jsou velice inteligentní, protože i jejich děti, než jdou do školy, umí dva jazyky. Romsky a česky a frajersky dodal, že děti z majority tohle neumí. Ovšem já nevím k čemu by jim romština asi tak byla. A víte proč to jejich dětem nejde, protože sám Stojka uznává, že jejich rodiče jsou často negramotní. Tím chtěl asi říct že jako matka taká Katka?

Na závěr nás poučil, že za vše zlé můžeme my, protože je nezaměstnáváme. Oni se pak uchylují k výrobě drog a potom i k jejich konzumaci, pak skončí v base a proto tam sedí většina Romů. Jo a důsledně jsem používala slovo Rom jak si pan Stojka přeje, jen nevím, jestli to jejich pověst nějak vylepší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *TOPlist