Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Neúcta k moudrosti stáří se vymstí nám všem

Milena Doušková, 26.11.2017, Jak vidím…, Komentáře - 0

Co jste to za lidi? I vy budete důchodci a modlete se ať neskončíte u toho kontejneru. Nikdy bych si tohle ke svým stařečkům nedovolila. A nejen ke svým, ale k žádným. Nechápu tu velkou hrubost lidí vůči stařenkám a stařečkům. Život měli těžký a vy si proti nim žijete jako v bavlnce. Uvědomte si události minulého století.

Tyhle dva komentáře jsem si vybrala, i když tam byly horší a dokonce sprosté, abych napsala tento článek.

– Důchodci nemusí nikam pospíchat.
– Musí, není nad to být ráno u kontejneru první.

Co jste to za lidi? I vy budete důchodci a modlete se ať neskončíte u toho kontejneru. Nikdy bych si tohle ke svým stařečkům nedovolila. A nejen ke svým, ale k žádným.

Nechápu tu velkou hrubost lidí vůči stařenkám a stařečkům. Život měli těžký a vy si proti nim žijete jako v bavlnce. Uvědomte si události minulého století.

– první světová válka
– druhá světová válka
– ruská okupace
– dnešní EU okupace

Na jejich ramenou stála naše země a její přežití. Všechno, co u nás znáte, vybudovali to, kterým se tak nechutně posmíváte. Za jejich éry jsme měli oseté pole, teď zíráme na řepku, která nám ničí půdu. Vyráběli jsme letadla, vlaky, měli jsme výrobní průmysl na vysoké úrovni. Teď naši lidé sedí v montovnách a makají za pár korun. Uměli všechno, dnešní mládež si hraje na filozofické génie, ale jsou většinou k ničemu. K čemu tolik vysokoškoláků, když solí země jsou právě ti, co umí rukama vyrobit hodnotu. Potřebujeme dělníky jako byli kdysi. Vzdělané, vyučené v oboru, lidi které můžete postavit k práci a budou to umět. Tak to bylo kdysi. České ručičky vyhlášené jako zla a teď je některá hovada posílají hledat jídlo do kontejneru. Je mi z vás špatně a pokud nějaké takové mám v mých přátelích, tak je to pro mne velké a hořké zklamání.

Chtěla bych vám všem připomenout, že všichni máme svoje předky. Svoje prapradědy, pradědy a dědy, praprababičky, prababičky a babičky. Vy byste je nechali živořit? Myslím, že ty svoje ne, a nevidíte že stáří je pro všechny stejně bolestná kapitolo a že starý člověk potřebuje lásku a ochranu, protože ji celý život rozdával a na stáří ji potřebuje příjmat. O v primitivních kmenech byli stařešinové váženi, seděli v radách protože životní zkušenosti jsou k nezaplacení. Co jste potom vy, když jim říkáma primitivové?

  • Autor/ři textu: Milena Doušková
  • Autor/ři obrázků: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *TOPlist