Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Nejchudší to vzdali, rozevírá se strašně nebezpečná propast

Milena Doušková, 06.12.2018, Jak vidím…, Komentáře - 0

Problém je centralizace moci v Praze. Přisvojili si jí moc a obyčejný člověk to pociťuje jako nerovnoprávnou situaci mezi Prahou a zbytkem země. Ano, Praha je uzurpátor veškeré moci a má pocit, že smí všechno a my ostatní máme makat a vydělávat na daně

Pithart: Nejchudší to vzdali, rozevírá se strašně nebezpečná propast

Pan Pithart nesděluje nic nového. Už roky píšu o tom, že Praha se izolovala od zbytku země a žije v nějaké šílené bublině a o životě mimo její území nic neví, a co je horší, ji to prostě nezajímá. Že naše názory rozdělili republiku? Tak za to může Praha, tak to prostě je. Její životní úroveň je někde jinde než úroveň třeba Slezanů či Moravanů a dokonce i části Čechů. Lidé nejsou hloupí a počítat umí docela dobře. V Praze je dobře a to nemůže říct o malých městech a vesnicích. Co se mi však zdá velmi alarmující, tak i Brno začíná být solitérem žijící si mimo realitu ostatních.

Citace pana Pitharta:

„Propast je to nebezpečná a hrozně málo lidí o ní přemýšlí, protože by museli být značně znepokojeni. Povede ke zlostem, vztekům a napětí mezi Pražáky a „trouby venkovskými“.“

Nemohu s ním souhlasit, protože lidé jsou znepokojeni a docela dobře vědí, jak špatně si politici vedou. K čemu to vede? Co chtějí pražáci bude velká část naší země bojkotovat. I kdyby jejich favorit na prezidenta měl svatozář, tak lidé ho nezvolí, kdyby měli k volbám lézt po čtyřech. Nechápou, že lidí Babiše a Zemana podrží, protože pražané je tak nenávidí a kdyby mohli, snad je pověsí na lucernu. No vidíte a my zase nenávidíme Kalouska, ale věšet ho nehodláme, protože nejsme jako oni.

Problém je centralizace moci v Praze. Přisvojili si jí moc a obyčejný člověk to pociťuje jako nerovnoprávnou situaci mezi Prahou a zbytkem země. Ano, Praha je uzurpátor veškeré moci a má pocit, že smí všechno a my ostatní máme makat a vydělávat na daně.

Docela chápu, jak je musí štvát, že máme prezidentské volby na lidech. To je to jediné, co nám politici dovolili a my nedovolíme, aby nám vládl pražský kandidát. Doufám že jsem to napsala dost jasně. nenecháme si vzít jedinou věc, kterou nám nechali a vždy budeme volit toho, kdo se nás zastane, nebojí si říct to co si myslí většina národa na hlas a to je to proč ho volíme navzdory všem ostatním. Jediné, co mne děsí je to, že příště už Zemana volit nemůžeme a otevře se cesta pro někoho, kdo bude nečitelné a my zvolíme špatně. Pak už bude jen Praha a nic jiného.

  • Autor/ři obrázků: Pixabay.com
  • Autor/ři citací: Pithart

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Panenky z Háčku

Pořiďte si vlastní ručně háčkovanou panenku.

TOPlist