Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Maršál Koněv versus Pirát Hřib

Milena Doušková, 26.08.2019, Jak vidím…, Komentáře - 0

Marně si říkám holka buď klidná. Vždycky se najde nějaký sráč, co mě vytočí do běla a koho bych s chutí nakopala špičatou botou do prodloužených zad. Koho že to mám na mysli? Pana Hřiba, piráta a primátora v jedné osobě.

Jak si může dovolit chtít měnit historii, tak to mi hlava nebere. Nejspíš by měl počkat až vymře generace lidí, co mají paměť, rozum a čest. Tomu pánu chybí naprosto vše.

Při osvobozování naší země přišel maršál Koněv skoro o 200 000 svých vojáků. Nemusel. Mohl si sednou na zadek a čekat, až to Pražané zvládnou do posledního německého skopčáka.

Pamětní deska a socha Koněva není jen vděk našich lidí vůči němu, ale vděk nás všech vůči všem vojákům, co zahynuli na naší půdě daleko od rodin.

———————————————————————————————-

Kdo je to ten Hřib

Zdeněk Hřib (* 21. května 1981 Slavičín) je český politik a manažer, od listopadu 2018 primátor hlavního města Prahy, člen České pirátské strany.
Od října 2013 byl registrovaným příznivcem Pirátů. V komunálních volbách v roce 2014 za stranu kandidoval ještě jako nestraník do zastupitelstva hlavního města Prahy, ale neuspěl. Členem strany se stal v dubnu 2017, od května 2016 je u Pirátů garantem v oblasti zdravotnictví.
Ostatní vše je jen omáčka kde co dělal. Prostě nezajímavý člověk, co se vyšplhal do křesla po zádech Pirátů.
Tento člověk, co se narodil 1981 si dovoluje něco, na co nemá právo. Zrovna o tom by měli rozhodnout lidé sami a ne nějaké Hřib. To je také vše, co se o něm dá napsat.
—————————————————————–

Ivan Stěpanovič Koněv

Maršál Sovětského svazu

Narození 28. prosince 1897
Úmrtí 21. května 1973 (ve věku 75 let)

Ivan Stěpanovič Koněv byl významný sovětský vojevůdce, Maršál Sovětského svazu, Hrdina SSSR a Hrdina ČSSR. V průběhu II. světové války velel vojskům Rudé armády na východní frontě a osvobodil od okupace nacisty velkou část východní Evropy. Ivan Koněv se také přímo podílel na dobytí Berlína a na osvobození Československa. Maršál Ivan Stěpanovič Koněv byl prvním spojeneckým velitelem, jehož vojska vstoupila do Prahy.

Od května 1944 velel Ivan Koněv vojskům 1. ukrajinského frontu, velel karpatsko-dukelské operaci sovětských a československých vojsk, která měla pomoci Slovenskému národnímu povstání, podílel se na osvobození jižního Polska, dobytí Slezska a Saska. 27. ledna 1945 osvobodil koncentrační tábor Osvětim. Jeho vojska se účastnila závěrečného útoku na Berlín, útočila jako první a tvořila jižní křídlo sovětského úderného uskupení. S maršálem G. K. Žukovem dne 8. května 1945 přijal německou bezpodmínečnou kapitulaci. Koněvova vojska poté vyrazila na pomoc Pražskému povstání, v průběhu pražské ofenzívy osvobodila severní, střední a východní Čechy a jako první spojenecká armáda se dostala v květnu 1945 do Prahy. Při bojích v Praze a v nejbližším okolí s německými jednotkami, především s Waffen-SS, včetně tankové divize SS „Das Reich“, které pokračovaly v odporu a v masakrech civilistů, padlo 692 sovětských vojáků. Poté držel řeč k Pražanům na Staroměstském náměstí. Krátce po osvobození se maršál Koněv a maršál Malinovskij na Pražském hradě setkali s prezidentem Edvardem Benešem, kde od něj získali nejvyšší státní vyznamenání. 6. června byl Koněvovi udělen titul čestného občana Prahy. Sovětská kontrarozvědka Směrš, údajně s Koněvovým tichým souhlasem, v květnu 1945 z Prahy a okolí odvlekla stovky československých občanů ruské národnosti, kteří odešli do exilu po bolševické revoluci v roce 1917, mezi nimi i bývalého carského důstojníka a československého generála ruského původu Sergeje Vojcechovského. S Koněvovým výslovným souhlasem byl zatčen generál Vlasov. Za osvobození Prahy získal Koněv 1. června svou druhou Zlatou hvězdu hrdiny SSSR.

Je velmi jednoduché porovnat kdo z pánu co dokázal a co udělat pro tehdejší Československo maršál Koněv a co udělal pro nynější Česko pirát Hřib.
  • Autor/ři citací: wikipedie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Panenky z Háčku

Pořiďte si vlastní ručně háčkovanou panenku.

TOPlist