Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Lidé toho mají po krk

Milena Doušková, 28.07.2011, Jak vidím…, Komentáře - 0

Žijeme v otřesné době," říkám si v duchu, ale spíš mám chuť řvát a mlátit těmi slovy pár zmetků po hlavách tak dlouho, dokud se jim nerozsvítí. Je to strašné, s čím vším se musí většina obyčejným Čechů ne právě lehce srovnávat. Celé Česko a hlavně současná vláda by si měla uvědomit, jak velkým varováním může čin pravicového extremisty v Norsku, být i pro nás. Je mi fakt divně. Stačí když se dívám kolem sebe. Je docela divné, že i na lavičkách venku si kluci hrají s elektronickými hračkama. Že je to tam samá střílečka a krev, tak o tom nemusím ani psát. je v nic tolik brutality, že člověka mrazí a kluci se přitom smějí a pochechtávají. Kloudné slovo mezi nimi člověk nezaslechne.

heart-960458_960_720Žijeme v otřesné době,“ říkám si v duchu, ale spíš mám chuť řvát a mlátit těmi slovy pár zmetků po hlavách tak dlouho, dokud se jim  nerozsvítí. Je to strašné, s čím vším se musí většina obyčejným Čechů ne právě lehce srovnávat. Celé Česko a hlavně současná vláda by si měla uvědomit, jak velkým varováním může čin pravicového extremisty v Norsku, být i pro nás. Je mi fakt divně.

Stačí když se dívám kolem sebe. Je docela divné, že i na lavičkách venku si kluci hrají s elektronickými hračkama. Že je to tam samá střílečka a krev, tak o tom nemusím ani psát. je v nic tolik brutality, že člověka mrazí a kluci se přitom smějí a pochechtávají. Kloudné slovo mezi nimi člověk nezaslechne.

Nechci aby ze mne byl moralista, nebo ten co říká:

„Jo, to za našeho mládí bylo všechno jinak.“

Jenže co s tím? Ono to fakt bylo jiné. Hrávali jsme si holky a kluci dohromady. Vybíjenou, na schovku, stavěli si bunkry a povídali si. Měli jsme k sobě jiný vztah. Ne že bychom si nevynadali do volů, blbců či krav, ale slovo jako k.r.a, č.r.k a další lahůdky které tu nechci ani psát našich oslovením opravdu nebyly. Kluci se chovali tak nějak galantně a holkám by raději upadla pusa, než se před nimi ztratnit sprostou mluvou.

Teď občas sedím na balkoně, nebo koukám z okna a slyším něžné, dívčí pusinky jak vypouštějí slova hodná starého kriminálníka. Co si na nich mají klici vážit, tak to vám nepovím, protože to nevím. Ono se to všechno točí o morálce a ta je v čudu. Nemůžu si pomoct, ale je to tak.Třeba Kalouskovo „Střílet důchodce opravdu nebudeme.“ Jak to mohl vypustit před mladými lidmi, to nevím. Spíš je měl poučit, co všechno pro stát už udělali, život mají za sebou a chtějí jen v klidu a úctě dožít, tak jak se na stáří sluší. Všichni jednou zestárneme a budeme si příst ohleduplné zacházení.

Zdražení se asi nevyhneme

I tohle je o morálce, ač se to jeví jako ekonomika. Já bych pochopila, kdyby se kvůli úsporám zvýšily ceny luxusního zboží a také třeba luxusního bydlení. Nepotřebujeme ústřice čim kaviár. Ale proč se má pro lidi stát nedostupným třeba i mléko a rohlík? To by mělo být pro všechny a v dostatku. Jak se mám cítit, když mi staří lidé povídají, jak přežívají o polévce ze sáčku a chlebu, protože prostě na víc nemají, pokud chtějí byt doma v teple.

Je nemorální, když si polititk neuvědomuje, že jeho povinností je starat se nejen o sebe, o bohota, o střední vrstvu, ale hlavně o ty, co jsou na pokraji společnosti a pokusit se jim ten úděl alespoň gtrošku ulehčit. Ve mně přetrvává pocit, že jsme jim všichni ukradení a že nepřestanou hrabat až národ konečně pochopí, že tudy cesta nevede a vydá se jinou cestou.

Když si vzpomenu, jak lidé v naději zvonili klíči a co se stalo? Republika je rozpůlená,  rozkradená a lidé? Netušili, že ti zmetci, co se dostanou k moci, naši republiku rozkradou, rozprodají cizákům. Zase nad námi visí Damoklův meč v podobě Eurounie, které vládne Německo spolu s Francií.

Jsme na sebe jako hyeny

Lidé jsou stále více naštvaní, zlí na sebe. Já ale pořád doufám, že se to přesto nějak začne lámat. Dívám se, jak se moje děti začínají dívat na staré totáčové komedie a jak se u toho baví. Je v nich pohoda a klid a v té hromadě amerických krváků je to lahůdka jako jahody se šlehačkou. Je v nich sice věcí ke kterým bych se vracet nechtěla, ale přesto je v nich lidskost. Tohle právě to Češi snad zase začnou hledat. A pak by snad mohlo být zase lépe. Já v to ještě pořád doufám.

  • Autor/ři obrázků: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Panenky z Háčku

Pořiďte si vlastní ručně háčkovanou panenku.

TOPlist