Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Lhář a zaprodanec Václav Havel

Milena Doušková, 16.04.2019, Jak vidím…, Komentáře - 4

Slova Václava Havla v roce 1989

1 – Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte.

2 – Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podnik.

3 – Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím.

4 – Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno funkční období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce.

5 – Možná se ptáte, o jaké republice sním. O republice lidské, která slouží člověku, a proto mám naději, že i člověk poslouží jí.

6 – Za svůj třetí úkol považuji podporu všeho, co povede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, nemocných, těžce pracujících a občanů kteří jsou na tom z jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní.

7 – Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují.

8 – Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají.

9 – Chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány.

10 – Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoliv jiného.

11 – Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražování. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme.

Zpracováno podle skutečného projevu V. Havla M. Douškovou

******************************************************************

Můj pohled na Václava Havla

Když jsem ho kdysi zveřejňovala, netušila jsem, že chvíli na to zemře. Přesto nelituji toho zveřejnění, protože můj názor na Václava Havla se nemění s tím, že zemřel. Povídá se o mrtvých jen dobře a já se ptám proč?

Když někoho odsoudíme za nějaký nemorální čin a ten dotyčný zemře, tak se z něj po smrti stane člověk s čistým štítem? Nestane. Jen lžeme nahlas o skutečné povaze zemřelého. Když zapnu televizi a tam mne masírují šíleným stylem, dělá se mi zle.
Zrovna teď mi říkají větu:

„NEBÝT VÁCLAVA HAVLA, NEMĚLI BYCHOM MY, ANI SLOVÁCI NAŠI KRÁSNOU SVOBODU.“

Mluví o pádu komunistické strany, ale kde je ten pád? Jak to, že ji okamžitě po údajném převratu nezakázali? Nemohli, komunisté je drželi na zlatých nitích svých peněz. Ani smrt nesmaže, že nám lhal. Prý vládnout bude jen jedno období a pak rozdělil republiku jen aby zůstal o moci. Raději i Sládka zavřeli, aby nemohl hlasovat a tak zachovat Václovu Havlovi křeslo prezidenta. Jo, jen mi to nandejte a řekněte znovu o mrtvých jen dobře. Mám snad litovat jeho fešáckého kriminálu? Jeho spoluvězni docela jasně popsali, jaké to byl prominentní vězeň. Jeho restituce, prodeje a nevěra smrtelně nemocné ženě z něj rozhodně nedělají člověka, jemuž je morálka nade vše.

Pro mne věta o mrtvých jen dobře, je jen prázdnou frází. Je mi ho líto každého člověka co zemře, protože po sobě nechal lidi, kteří ho milují.

Z Václava Havla udělali z něj falešnou modlu

Tak máme Havlovo letiště, kterému stejně lidé budou říkat Ruzyně. Kolik to stálo? Docela dost a jsou to vyhozené peníze. Na člověka se dá vzpomínat i jinak. Praha chce mít ještě Havlův most a Havlovo nábřeží a Havlovu lavičku. Václava Havla budeme hodnotit jako člověka a jako politika až uplyne nějaký čas a bude s kým srovnávat. Označujeme ho za otce „sametové revoluce“, která se nestala. Tak proč ho tak nazýváme? Kdo z národa ho vlastně před touhle podivnou revolucí znal? Jen jeho blízcí a společnost, ve které se pohyboval.

Projděte si internet a najdete v něm hodně kritiky Václava Havla člověka, i politika. Havel je nikdy nevyvracel, nikdy nikoho nežaloval. Není to divné? Lidé se brání křivému nařčení. To, že komunisté využili událostí na Národní třídě 17. listopadu 1989 a zneužili protestů a akcí studentů k nekrvavému předání moci, která fakticky nikdy předána nebyla, ví většina z nás. Komunisté se vzdali moci politické a nechali si moc ekonomickou. 20 let mi v tom dává za pravdu. Obchod Čalfy a Havla – Havel prezidentem, restituce, obsazení klíčových postů, firem, bank, fond národního majetku pod vlivem ODA, majetek SSM a armády. Proto se nikdy nedostala komunistická strana mimo zákon. Přece nezruší sami sebe.

V době věznění dostával balíky s potravinami, o kterých se obyčejným lidem mohlo tak akorát zdát. Psal si, jak chtěl, cenzura necenzura a všechno mu prošlo. Mohl tisknout knihy v zahraničí a přitom je nám jasné, že bez povolení komunistů, by tohle dělat nemohl. Proč si StB třídního nepřítele tak pěstovala? Snad pokyn shora? Věděli, že budou potřebovat podobnou postavu, až dojde nalámání chleba.

Václav Havel ve svém projevu v roce 1989 mimo jiné prohlásil, že komunisté budou strašit nezaměstnanost a chlácholí nás jak malé děti, že k tomu nikdy nedojde. Lhal. Došlo k tomu velmi rychle. Dále nám tvrdil, že nechce restituovat, pche, to bylo první, co udělal a stal se tak hezky rychle milionářem. Dobrá kariéra bývalého vězně, co se oháněl morálkou a rovností všech lidí. Asi tím myslel ostatní lidi, ale sebe ne. Sliboval, že prezidenta vezme na jedno volební období, ale pak se tam držel jako klíště. Sliboval lepší postavení dětí, důchodců, žen, nemocných, těžce pracujících. Sliboval ekonomickou reformu, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci, sliboval, že nedojde ke zdražování. Nedodržel z toho nic a my už to dávno víme. Havel nakonec nechal zvolit do funkce prezidenta celkem 4 x a to i za cenu uvěznění poslance Sládka.

Havlův strýc Miloš Havel byl po válce označen jako kolaborant a jeho majetek znárodněn podle Benešových dekretů. Proto se na něj restituční předpisy o navracení majetku zabaveného komunisty po roce 1948, nevztahují. Bývalý politický vězeň Jiří Wolf tvrdí, že Havel se svým bratrem Ivanem dostal neoprávněně nazpět majetek, který podléhal Benešovým dekretům! Byla to odměna za zradu, kolaboraci s komunisty a podílnictví na sametovém podvodu. Jejich strýc, Miloš Havel, se dal k Němcům a byl po roce 1945 odsunut do nové domoviny, tedy do Německa. Otec Václava Havla byl také německý kolaborant. Stále je otevřená otázka, která je tabu – kdo rozhodl o vrácení majetku dětem, jejichž rodiče prokazatelně kolaborovali s fašisty? Na tohle si odpovězte sami.

Víte co mi rozum nebere? Proč zrovna Bakala byl přítelem Václava Havla. Zrovna tohle docela nechápu. Náš morálně založený exprezident a uhlobaron Bakala. Vzal právo na odkup bytů udřených horníků a jejich rodin. Jak se slučuje jeho morálka, které má plnou pusu, s tímto prapodivným přátelstvím. Právě teď Bakala bojuje s nájemníkem. Nebo nájemník s Bakalou?Tohle je souhrn z mých článků o Václavu Havlovi. Proč jsem se teď na ně dívala znovu? Protože se teď zajímám o naše bývalé prezidenty, když ten nynější je tak nenáviděn a přitom si ho národ vyvolil sám.

Dodatek:

Poslední zkušenosti a pátrání mě bohužel přesvědčili, že pravda je ještě horší, než tak, jak jsem ji kdysi popsala.

Opovrhuji člověkem který podporuje válku proti slovanským bratrům a ještě to nazve humanitárním bombardováním.

Opovrhuji člověkem, co podlézá USA a Německu.

Opovrhuji člověkem co rozlomil republiku.

Opovrhuji člověkem co má velký podíl na zničení majetku naší republiky. A tím míním jak materiální tak i duchovní.

Opovrhuji člověkem, co pro mocenskou pozici zničil všechno, co zde bylo.

Na závěr dodám, že to nebyl ani politik, ani myslitel natož filozof a že v tahání divadelních kulis měl zůstat. Na to stačil.  Lidé doufají, že na něj zapomeneme. Já doufám, že nezapomeneme nikdy a bude nám to trčet před očima jak výstražný vykřičník, co na nás řve, nevěř těm, co ti pochlebují když se šplhají nahoru. Pošlapou ti hlavu a srdce a po nich zůstanou jen trosky.

4 komentáře: “Lhář a zaprodanec Václav Havel”

 1. Petr napsal:

  Paní Mileno, příště napište, kdy tento symbol ctnosti a morálky nelhal. Zůstane krásná nepopsaná bílá stránka.

  • :-)). To je pravda, ale to bych mohla šeptandu zavřít a to se mi nechce. Už je se mnou tolik let, že by mi bylo smutno.

  • Ivana napsal:

   Milý hošku, víš kolik by zůstalo nepopsaných stránek? Co by pak bylo cenzurováno a dehonestováno, proti čemu by pak současný režim bojoval? Koho by pokutoval, zavíral a perzekuoval za jeho projevy v dobách svobody, o které se nám ani nezdálo?
   Možná, kdyby tehdy lidé v euforii neodložili svou příslovečnou ostražitost a pohráli si se sliby v projevu a nebo jim věnovali dostatečnou pozornost, tak se lecčemu dalo snad zabránit.
   Můj táta, který přišel z Francie, byl u PTP, se zachmuřil a pravil, že „tohle není dobrý, před tím jsem utíkal a neutekl“. Když nám v 84. zavřeli obchod, tak jsem za ním jezdívala obden, k velké radosti matičky, která jeho sledování dění a debat měla plné zuby a byla ráda, když se s dědkem štěkal někdo jiný 😀 Se zaujetím sledoval tiskové zprávy a bědoval, na jeho slova došlo… „měli jste se „blbě“ teď poznáte co to znamená“… a už to víme všichni, jen ti, kteří jsou na tomto stavu hmotně a společensky zainteresováni to nechtějí vědět, oni se mají přece královsky a kdo ne, tak si to zaslouží, protože je to neschopný hňup.
   No, raději budu hňup, než abych se zařadila mezi všehoschopné úplatné hyeny se zúženým úhle pohledu.
   Táta měl pravdu, chtěli jsme se mít jako na západě a tak se tak máme, máme vše, co bylo zmíněno v projevu šaška Vaška, jen nám nedocházelo, že odpíraného budeme mít ne jen pořádný krajíc, ale rovnou bochník.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Panenky z Háčku

Pořiďte si vlastní ručně háčkovanou panenku.

TOPlist