Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Kapitalismu zvoní hrana?

Milena Doušková, 15.10.2011, Jak vidím…, Komentáře - 0

Lidé se bouří proti hromadění kapitálu do pár rukou. Ano, celému světu vládne pár vyvolených se svými nacpanými sejfy, výstředními zvyky a přehnanými požadavky na život. Střední vrstva ztrácí kupní sílu a potácí se na hranici chudoby a ono je velmi snadné do ní spadnout.

Lidé se bouří proti hromadění kapitálu do pár rukou. Ano, celému světu vládne pár vyvolených se svými nacpanými sejfy, výstředními zvyky a přehnanými požadavky na život. Střední vrstva ztrácí kupní sílu a potácí se na hranici chudoby a ono je velmi snadné do ní spadnout.

Ti tam nahoře nějak zapomínají, čí zásluhou jsou nahoře, po kterých hřbetech vylezli do světa mocných. Víte, co je docela humus? Skoro všichni tihle pracháči jsou zároveň katolíci, co pilně navštěvují kostely, aby se měli dobře i na druhé straně. Nějak neberou na zřetel, že Ježíš Kristus neměl nic a ničeho nežádal. Kázal, že nějvětší štěstí je rozdělit se s nebohými o poslední kůrku chleba. Tak si říkám, že by si měli povinně před spaním číst Dantovo peklo, protože pokud tam nahoře někdo je, tak s žokem peněz na zádech se do ráje nikdo nedostane. Nebo si říkají, uplácíme pořád, tak uplatíme i samotného Boha?

Ono mít peníze, spíše hodně moc peněz a žít normálně, to ještě jde. Jenže doba je taková, že nám hlasitě mlaskají u ucha, dívají se na chudé jako na plebs, co je tady jen pro jejich pohodlí a zábavu. To je přesně to, co jim zlomí vaz.

Nejde jen o to, že mají zámky, domy, celé ostrovy. Nakonec stejně pak leží vždy v jedné posteli i kdyby jich měli stovky. Horší je, že už neumí ani létat s obyčejnými smrtelníky, kupují si tryskáče, letadla, všech druhů a jejich spotřeba všech požitků nestojí jen peníze, ty ať si utrácejí, ale stojí to zdraví naší planety a nás všech. Ničí nám životní prostředí a je jim to jedno. Přesně jako by žili s větou na rtech:

Po mně potopa.“

Nedávno jsem se dívala na dokument o rumuském cikánském králi. Docela zajímavé. Jeho poddaní kradou, žebrají, děti chodí orvané a špinavé, ale tento pán má vanu i hajzlík ze zlata. Ostatní popisovat nemusím, protože jen snob si pořídí na zadek zlatou mísu.

Nedivím se, že mladí Američané začali protestovat. Nelíbí se jim, že musí žebrat o práci. Chtějí práci a slušně žít a je jim to odepřeno. Pak si vezmou noviny a dozvědí se, že Travolta si koupil další tryskáč, Cage další hrad, a tak se jim to sypa na hlavu z tisku, televize, internetu. Přidávají se mladí po celém světě včetně pražanů a to je dobře. Mladí potřebují perspektivu a nějaké vzory. Nemají ani jedno ani druhé a z toho člověka bolí srdce.

Hledala jsem v informacích, z koho by si naše mládež měla vzít příklad a nenašla jsem nikoho. Je to smutné, ale v celé republice nemohu najít ani jednoho vysoce postaveného člověka a dát ho dětem za vzor.

Řekli byste, tak prezident. To nejde, protože veřejně krade. Tak exprezident. No to už vůbec ne. Morálky plnou pusu, ale sám se jí neřídí. Stačí si přečíst zápisky spoluvězně. Naši bývalí či současní přemiéři? Ani omylem. Museli bychom do historie a pak mi vyjde jen Jan Hus, Jan Ámos Komenský, Václav Thám. Trochu málo na tak dlouhé dějiny.

Přeji všem mladým na celém světě aby se nemuseli bát o práci, ohýbat hřbety před pracháči a aby byli schopni uživit rodinu. Jinak dopadneme všichni pěkně tvrdě na zem. Důchodců plný svět a vydělávat nebude mít kdo,  protože ženy nejspíš přestanou rodit.

  • Autor/ři obrázků: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Panenky z Háčku

Pořiďte si vlastní ručně háčkovanou panenku.

TOPlist