Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Jsem běloška, hrdá na svoji barvu kůže

Milena Doušková, 01.06.2019, Jak vidím…, Komentáře - 0

Někdy si říkám, že poslanci jen zkoušejí naši trpělivost, protože tak debilní nemůže být snad vůbec nikdo. Občas v noci nespím a tak jsem si k ruční práci pustila záznam z Poslanecké sněmovny a to jsem fakt dělat neměla. První proslav na který jsem narazila mne dostala katapultoval ve zlosti na Mont Everest. Jen mne mrzí, že jsem nezaslechla jméno toho debila co pronesl tu zhovadilost.

Tak moji milí přátelé co máte tu smůlu a narodili jste se jako bílí jsme opravdu děsná chátra, teda včetně mne. I já jsem bílá chátra co se má co učit. A víte od koho? No od našich pilných včeliček, co se rozhodli, že jejich název bude Romové.

Oni totiž podle poslance neodkládají své prarodiče do domovů důchodců, ale poctivě se o ně do smrti starají. No ta bílá svoloč je tak hnusná, že stařečky odloží do domova TAK SE STAREJ STÁTE.

*********************************************************************

Romy nechce nikdo v celé EU. Jsou jako medúzy, neužiteční a otravní, řekl politik

Berlín – V Evropě je odhadem až dvanáct milionů Romů. Žijí zde přes tisíc let a po celá staletí jsou jako cikáni vylučováni ze společnosti a pronásledováni. Tato největší evropská menšina zůstává nejnechtěnějším národem na kontinentu. Desítky tisíc Romů z jihovýchodní Evropy nyní v útěku před chudobou a diskriminací míří na Západ, ale státy Evropské unie nejsou schopny jim pomoci, napsal v aktuálním vydání magazín Der Spiegel.

Před marasmem a útlakem, kterým čelily v Rumunsku, Bulharsku, Srbsku, České republice, Maďarsku a jinde, již utekly desítky tisíc Romů. Ale ve Francii, Itálii a Německu končí v táborech a v polorozpadlých příbytcích a někteří se uchylují ke zločinům. Na Západě se navíc ukazuje, že staré předsudky v Evropě přetrvaly.

„Snědí Romové zpívají a kradou, své děti neobouvají a rádi žijí ve špíně,“ vypočítává Der Spiegel zakořeněné názory. Zároveň ale upozorňuje na to, že západní vlády přicházející Romy dlouhou dobu ignorovaly. Německo mělo integrované Sinty, Francie Manuše a Španělsko své Kalé.

„Nikdo o ně ale neprojevil žádný zájem a nikdo se nezeptal na Romy z jihovýchodní Evropy,“ napsal Der Spiegel s tím, že pozornost na ně se upřela až poté, co přicházejí další a další. Podle časopisu je zázrak, že svou vlast, kde čelí útlaku, neopustilo ještě více Romů.

„Diskriminace se jim ale dostává i v bohatších zemích, jako je Německo,“ dodal magazín s tím, že vedle častých urážek musí Romové vydržet i fyzické útoky. Podle politologa Markuse Enda je protiromský rasismus v Německu „na denním pořádku“.

Mannheimské informační centrum RomnoKher předložilo německým poslancům zprávu, podle které mají média vůči Romům předsudky, vandalové ničí památníky na deportace a zabíjení Romů za nacismu a krajní pravice brojí proti imigrantům z východní Evropy. Výjimečné není ani násilí.

Romové jsou „přírodní neštěstí“

Protiromské nálady jsou ale v dalších západních zemích ještě ostřejší. V Itálii se vláda pokouší Romy nastěhovat do komplexů postavených z bytových kontejnerů. Příkladem je Salone u okružní římské dálnice.

„Je to bohem zapomenuté místo, vede k němu jen úzká cesta,“ napsal Der Spiegel s tím, že do centra metropole to trvá tři až čtyři hodiny. Ačkoli je Salone, kde v kontejnerech žije asi 500 rodin, považované za modelový příklad městem řešené a financované bytové situace „plně vybavených“ jednotek, po cestách se prohánějí potkani a toulaví psi a v okolí se povalují staré gauče a matrace.

Podle organizace Amnesty International nahlížejí italští politici na Romy „srovnatelně jako na přírodní neštěstí“. Loni v létě místopředseda městské rady severoitalského Janova prohlásil, že medúzy jsou jako Romové. „Neužitečné a vždy otravné,“ řekl.

Romské tábory likviduje pomocí bagrů i Francie. Tuto metodu podle Der Spiegelu zavedl konzervativní prezident Nicolas Sarkozy a jeho socialistický nástupce François Hollande v ní pokračuje.

„V této věci nejde vyhrát,“ řekla Redingová s tím, že v roce 2010 na romský summit ve španělské Córdobě přijeli jen tři ministři. Po summitu vyzvala všechny unijní země, aby předložily strategii romské integrace. Berlín v ní konstatoval, že „žádný zvláštní postup pro Romy není třeba“.

Zdroj: eurozpravy.cz

https://weeks.cz/romy-nechce-nikdo-v-cele-eu-jsou-jako-meduzy-neuzitecni-a-otravni-rekl-politik/2/

  • Autor/ři citací: eurozpravy.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Panenky z Háčku

Pořiďte si vlastní ručně háčkovanou panenku.

TOPlist