Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

IZIP Impozantní Zašantročení Investic Podrazáky

Milena Doušková, 08.10.2011, Jak vidím…, Komentáře - 0

Tak se Česká republika může těšit na další prohrané arbitráže, za které zaplatí miliardy korun. Myslíte si, že tito zloději budou nějak citelně potrestáni? Na to zapomeňte, vláda nám zvýší daně a tak to všichni opět zaplatíme. Ani jediného z poslanců vládní koalice vůbec nezajímá vyhazování státních prostředků oknem, je zajímají pouze jejich privátní peníze, proto šli do politiky, to je přeci dobrý obchod s jistým vysokým příjmem.

Opět jedna z kauz, která je zatměna, nikdo nic neprovedl, nikdo za nic nemůže. Peníze jsou fuč. IZIP nefunguje a do toho neznámá firma. Co víc si přát v našem korupcí prolezlém státě.

Největším problémem projektu elektronických zdravotních knížek společnosti IZIP není podle poslance ODS a člena správní rady VZP Borise Šťastného, kdo vlastní menšinový podíl ve firmě, ale že projekt nemá klienty.

hospital-840135_960_720

„Lékaře se nepodařilo přesvědčit, aby je používali. Co nyní pojišťovna dělá, je snaha projekt zhospodárnit a dostat pod kontrolu,“ řekl ČTK.

Za deset let státem spravovaná VZP do systému, který pro ni IZIP provozuje, vložila jednu miliardu. Po technické stránce je podle Šťastného vše připraveno k tomu, aby fungoval. Povinnost ho používat ale lékaři zákonem nedostali a pojišťovna je k tomu nedonutila ani smlouvami.

Pojišťovna disponuje 51 procenty a chtěla by další. Nákup většiny z nich však ještě není definitivně uzavřen. Běží 90denní lhůta, ve které může z obchodu vycouvat a ve které by měl být proveden audit společnosti, aby pojišťovna nekupovala zajíce v pytli. No a kde je tedy těch 49%? U firmy neznámé švýcarské společnosti eHI eHealth International. Kdo jim je prodal a ta kolik a hlavně kde jsou ty peníze, tak na to se musíme zeptat pánů poslanců za ODS Milana Cabrnocha a Miroslava Ouzkého. Dělali to prý proto, aby projekt nemohl být zastaven, o čemž pojišťovna uvažuje. VZP už na začátku letošního roku avizovala, že koupí většinový podíl IZIP, aby nefungujícímu projektu dala ještě šanci.

IZIP tedy spolkne další miliony, europoslanci jeho akcie prodali do Švýcarska. Nefunkčního projektu by bylo docela dobře se zbavit, než do něj cpát další milióny. Jenže všechno má to svoje jenže. Zastavením miliardového projektu by proto Česku mohla hrozit arbitráž.

Na případ upozornila Česká televize.

„Přistoupil jsem na předání akcií firmě, která je ochotna garantovat, že smluvně zaváže VZP k tomu, že to bude dál rozvíjet,“ řekl europoslanec Miroslav Ouzký (ODS).

Spolu s europoslancem Milanem Cabrnochem (ODS) Ouzký přenechal akcie švýcarské společnosti eHI eHealth International. Podle Cabrnocha zadarmo. ZADARMO? To ať si vykládají někomu jinému.

Obchod, při kterém část akcií ze Švýcarska přešla pod VZP, uzavřel ředitel pojišťovny Pavel Horák.

„Dostal jsem úkol získat majoritu ve společnosti za nominální cenu. To se stalo. Jestliže máte za cíl získat akcie, pak je musíte získat od toho, kdo je vlastní,“ popsal transakci Horák.

O obchodu vedeném přes Švýcarsko nevěděla ani správní rada VZP, ani ministerstvo zdravotnictví.

Firma má zastřeného vlastníka, vznikla v srpnu. ČT upozornila, že podle výpisu ze švýcarského obchodního rejstříku byla firma eHI eHealth International založena před pár týdny. Konkrétně na konci srpna s minimálním povinným vkladem 100 tisíc švýcarských franků a jediným členem představenstva Erwinem Zurfluhem- Zurfluh figuruje kromě eHI eHealth International v dalších 36 společnostech a to pouze ve Švýcarsku. Samotná eHI eHealth International sídlí v Curychu na prestižní adrese Bellevue place 5. Nemá ale ani telefonní číslo, ani mail, fax nebo webové stránky. Jako předmět svého podnikání má uvedeno správa, držení a přeprodej majetku.

„Pro mě je to jasný partner, jasný vlastník, předpoklad standardních vztahů. Myslím, že není důvod být znepokojen, že vlastníme něco, společně se švýcarskou firmou,“ domnívá se Horák.

Tak se Česká republika může těšit na další prohrané arbitráže, za které zaplatí miliardy korun. Myslíte si, že tito zloději budou nějak citelně potrestáni? Na to zapomeňte, vláda nám zvýší daně a tak to všichni opět zaplatíme. Ani jediného z poslanců vládní koalice vůbec nezajímá vyhazování státních prostředků oknem, je zajímají pouze jejich privátní peníze, proto šli do politiky, to je přeci dobrý obchod s jistým vysokým příjmem.

  • Autor/ři obrázků: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Panenky z Háčku

Pořiďte si vlastní ručně háčkovanou panenku.

TOPlist