Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Herci, a nejen oni, kontra národ

Milena Doušková, 12.01.2020, Jak vidím…, Komentáře - 33

Už neříkáme naši umělci, už vám říkáme šmíra a komedianti, mnozí z nás nechtějí ani poslouchat jejich písně a nechtějí chodit na jejich divadelní představení. Kdysi jsem měla ráda pohádku Jak se budí princezny. Tak na ni se nedokážu dívat, protože je mi z Jana Hrušínského zle. Ráda jsem poslouchala Kluse, už to nejde a jeho cédéčka jsem hodila do koše na odpadky.  Chtěla bych znovu to souznění mezi národem a jeho umělci, ale to chci moc a cesta k nápravě už prostě není.

Tohle byl pan Písničkář. Poslouchám jeho písně a je mi smutno. Lituji toho co mu provedli a zase jsem ráda že nevidí, co s touto zemí stalo.

Herci kontra národ

Tento článek jsem napsala a ocitovala z různých zdrojů, protože patřím k těm, co znali pouto mezi herci, zpěváky a lidem, kterým oni kdysi věřili, a pro které hráli a zpívali. Patřím do doby, kde nám neříkali že jsem debilové co ničemu nerozumí. Patřím do doby, kdy z pódia létali narážky na tehdejší režim. Všichni jsme byli na jedné lodi,všichni jsme věděli o čem je řeč  a měli jsme pocit, že o nás někdo stojí. Tohle všechno jste v nás zabili. Už neříkáme naši umělci, už vám říkáme šmíra a komedianti, mnozí z nás nechtějí ani poslouchat jejich písně a nechtějí chodit na jejich divadelní představení. Kdysi jsem měla ráda pohádku Jak se budí princezny. Tak na ni se nedokážu dívat, protože je mi z Jana Hrušínského zle. Ráda jsem poslouchala Kluse, už to nejde a jeho cédéčka jsem hodila do koše na odpadky.  Chtěla bych znovu to souznění mezi národem a jeho umělci, ale to chci moc a cesta k nápravě už prostě není.

Neustále na mne útočí z novin, z televize, z internetu záplava slov od komediantů všeho druhu:

o lásce a pravdě
o tom jak se máme chovat
o tom, jak jsme hloupí
o tom, jací jsme hajzlové
o tom, jací jsme rasisté
o tom, že jsme rusofilové
o tom, že důchodci by měli držet hubu a krok
o tom, že bychom měli vychcípat i se Zemanem
o tom, že je lepší muslim než český nevěřící
o tom, jak ničemu nerozumíme

A hlavně o tom, že bychom měli vzít za své kecy komediantů, protože oni jsou „elita“ národa, všemu rozumí, všude byli třikrát – jen mezi námi asi nebyli nikdy.

Aňa Geislerová – potěšila mne třeba věta nějaké Geislerové – kdo to vlastně je? Fakt nevím, neznám. Prý by si měla udělat nějakou maturitu a pak snad práva. Tak aspoň vím, že mne poučuje tele, co má ZDŠ a chce, aby byl Zeman už v truhle.

Jan Hrušínský – Hrušínského sice znám, ale jeho debilní slova už nehodlám opakovat. Snad jen podotknu to, že ten, co si třepe prackou s Kalouskem a jemu podobným, je pro mne zatraceně mizerný člověk. Doufám, že už nedostane ani kačku dotací na jeho divadlo. Mohl by třeba k pásu do fabriky, ať ví, za co žijí lidé, kterými opovrhuje.

František Fenič – „Byla to výzva k rovnosti podmínek. To prosím chtěl aby Zeman stál jako Drahoš a přitom celý národ ví, že má Zeman nemocné nohy. (Debata Zeman-Drahoš) Chvíli jsem toho ale litoval. Reakce byly kruté. Dostal jsem tisíce mailů, ve kterých mi vulgárně nadávali. Když jsem sledoval dál vývoj, lži a manipulace, napsal bych to jinak. Dnes bych už žádal, aby prezident Zeman u diskuzí klečel,“ dodává Fenič, kterého reakce jen utvrdily v plánování jeho dalšího projektu.

Olga Sommerová – fotka rozesmáté Sommerové a Babiše z premiéry jejího filmu Magický hlas rebelky v červenci 2014. Tou dobou byl Babiš už půlroku vicepremiér a ministr financí. Peníze od něj ale dokumentaristce nesmrděly. Teď režisérka rozdává rozhovory a říká, že má z Babiše „husí kůži“ a že nechápe jeho voliče. Zemanovi nemůže přijít na jméno, protože pro něj je ČT lživá a ji ČT živí.

Jan Hřebejk – Bleju z Babiše a Ovčáčka a stydím se, že jsou Andrej Babiš a Jiří Ovčáček příslušníky stejného národa. Všichni, co v prezidentské volbě nevolí jako on, jsou podle něj prostě pitomci. Za rudá a hnědá prasata veřejně označil voliče Miloše Zemana.

Jan Svěrák – Jan Svěrák vyprávěl Emmě Smetana: Poslouchal jsem pana prezidenta a řekl jsem si: Sakra, ČT je ohrožena. Pan prezident zaútočil na ČT a pana Bakalu. Podle něj zaútočil na dva subjekty, které si dovolí kritizovat jeho práci. No, kdo má pocit, že Bakala pracuje pro lid, je buď naivní, nebo lže.

Eva Holubová, herečka, členka správní rady Knihovny Václava Havla – bojí se, že nás schramstne bratr z Východu. Patří do klubu podporovatelů Karla Schwarzenberga, Miroslava Kalouska a celé TOP 09. Jiří Drahoš je pro ni hezký muž, dobrý člověk, kterého bude velmi radostně a důstojně volit na rozdíl od lháře Zemana.

Tereza Brodská – volička Topky a obdivovatelka Knížete pána

Bára Štěpánová – „Když se teď s Karlem občas někde potkám, a vlastně se říká: už přijde, už přijde. Tak se najednou, když se Karel objeví, tak lidi, neříkám, že všichni, vstanou. Prostě ten Karel má něco, co se nedá naučit, má přirozenou autoritu, kterou nemá z titulu své funkce, ale má ji z titulu své silné osobnosti. On prostě ve mně budí respekt a úctu. V Báře budí úctu a ve mně hnus. – Bylo kdysi takové heslo: Republiku si rozvracet nedáme. Tak prosím pěkně: Naši zemi si ukrást nedáme. Ani tím monstrem na Hradě, ani tím pánem ze Slovenska.

Taťána Fischerová – Já bych jen chtěla říct, že naši nejvyšší představitelé poslední dobou tím, jak slouží některým mocenským kruhům, dělají z nás gubernii Číny a náš pan prezident Zeman se chová jako gubernátor, který slouží mocnosti, v níž lidská práva a lidská důstojnost nic neznamenají. A pan Brady se stal loutkou v této jeho hře. Proto jsem moc ráda, že pan Brady je oceňován jindy a jinde. A že jeho lidská důstojnost tím nejenom neklesá, ale stoupá. A to je moc dobře.

Zdeněk Svěrák – před první přímou prezidentskou volbou v roce 2013 Zdeněk Svěrák jasně podpořil na prezidenta Karla Schwarzenberga (TOP 09). Dnes by na svém rozhodnutí nic neměnil. Miloš Zeman se mu na Hradě nelíbí, protože si zřejmě myslí, že jako prezident si může dělat, co se mu zlíbí. Raději by se měl zamyslet nad sebou. Bývalý komunista se nám nějak rozmluvil. ( Vstoupil do ní roku 1961 )

Jan Ruml – chtěl bych popřát Miloši Zemanovi ke státnímu svátku, aby poslanci a senátoři v sobě vyvolali tolik síly a hlasovali prostým usnesením o tom, že prezident Zeman není ze závažných důvodů schopen vykonávat svoji funkci podle paragrafu 66 Ústavy. On se pak bude muset bránit u Ústavního soudu. Ale chvíli budeme mít od něj pokoj.

Michale Kocáb – záleží, jakým prismatem se na současnou situaci podíváme. Ale můžeme to brát velmi pozitivně. Stalo se mnoho věcí k 28. říjnu. Například osobní statečnost ministra Hermana, se kterou se setkal s dalajlámou. Na to následoval upachtěný a dehonestující dopis čtyř ústavních činitelů. Celá záležitost kolem kupčení se státními vyznamenáními iniciovala narovnání páteře našich lidí. To je posun, který je úžasný. A já jsem za to vděčný.

Jiřina Šiklová – neměli bychom si nechat právě ten státní svátek zkazit tím, že se budeme stále upoutávat výroky Miloše Zemana. Je to již starý muž. Má právo na sebe upozorňovat. Myslím si, že je daleko důležitější moci zde přivítat mezi sebou právě pana Jiřího Bradyho. Já bych to ráda udělala. ( že je sama stará berla to jí asi ušlo )

Jan Macháček – myslím si, že to tak snadno nepůjde. A že bychom si mohli dát k státnímu svátku závazek, že každý přesvědčíme aspoň jednoho, nejlépe dva Zemanovy voliče, aby ho už příště nevolili.

Táňa Fischerová – já bych jen chtěla říct, že naši nejvyšší představitelé poslední dobou tím, jak slouží některým mocenským kruhům, dělají z nás gubernii Číny a náš pan prezident Zeman se chová jako gubernátor, který slouží mocnosti, v níž lidská práva a lidská důstojnost nic neznamenají. A pan Brady se stal loutkou v této jeho hře. Proto jsem moc ráda, že pan Brady je oceňován jindy a jinde. A že jeho lidská důstojnost tím nejenom neklesá, ale stoupá. A to je moc dobře.

Magdalena Dietlová – Chtěla bych jenom říci, že si myslím, že ta chyba je v nás. Mohli jsme mít na našem krásném Hradě knížete. A máme tam pána, který si z něj dělá svoji trafiku. Myslím, že bychom to nikdy neměli dopustit. To je všechno.

Dan Bárta – Miloš Zeman ve své předvolební kampani sliboval, že bude stmelovat společnost. A ono to vypadá, že se mu to nakonec možná i podaří. Že ji stmelí proti sobě. Protože podle všeho i ti, kteří mu jeho předvolební sliby uvěřili, se od něj začínají pomalu odvracet. Protože se vlastně svým způsobem ztrapňuje i před nimi.

Tomáš Klvaňa – měli jsme ve svých českých a československých dějinách dva opravdové, dobré prezidenty. A to byli TGM a prezident Václav Havel. To je skoro k zamyšlení. Umíme tuhle funkci? Možná bychom se k tomu svátku mohli zamýšlet, jestli ta funkce je vůbec dobře postavená. A jestli ji vůbec potřebujeme. Protože je tady spousta a spousta důkazů, že tu funkci prostě neumíme. K tomu svátku osobně bych si přál, aby pan prezident Zeman, který dokázal, že soudnost nemá, se aspoň zamyslel nad tím, jestli opravdu chce kandidovat podruhé.

Jiří Mádl – http://oficialnistranky.cz/jiri-madl/#diskuse  Kapitola sama pro sebe a jak na něj pohlíží za lidé si přečtete na jeho stránkách. Já osobně ho nemusím od jeho debilního klipu a bábě a dědovi.

Veronika Žilková – její výrok o nových samcích z emigrantské vlny na které podle ní čekáme je nezapomenutelný a podle mne by raději měli vůbec držet hub

Magdalena Vašáryová – Tahle bláznivá osoba je svými politickými výroky na konto českého národa rozhodně nešetří a zatím jen negativně. Patří k obdivovatelkám Topky a to samo o sobě je největší její chyba.)

Jiří Bartoška – tahle příživa kterou si vydržuje z našich daní mně uráží každým slovem. Chlastá a hulí za peníze daňových poplatníků a ještě je uráží jen proto, že mají jiný názor na politiku u nás a máme tu drzost volit Zemana, kdežto on jako pravý láskař by rád stahovače králíků.

Tomáš Klus – hrdý havloid Tomáš Klus: Zeman a Babiš dělají politiku sprostou a arogantní. Nesouhlasím s  činy, s jejich slovy, s jejich chováním a s jejich přístupem k politice. Jsou arogantním sprostí a vlastně jsou to podle Kluse burani. Asi chce knížete co má rád mokré kalhoty a dívky lehké morálky.

Radoslav Banga – dostal cenění získal za „odvážný občanský postoj“, když při loňském vyhlašování hudebních cen Zlatý slavík protestoval proti ocenění skupiny Ortel. Texty a projev kapely využívají nepřijatelnou rasistickou a xenofobní rétoriku, na což Banga při ceremoniálu reagoval odchodem ze sálu, připomněla dnes nadace v tiskové zpráv. Je docela zábavné když někdo píše testy o ku-dě, mr-ání nám káže o morálce a hlavně proti vlastenecké kapele ORTEL. Choval se prý statečně:-))

Hutka – Prázdno jde po Česku, lid zalez kamsi do sklepa, země se změnila v grotesku a z Hradčan už je jen žumpa. Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, člověku je z toho hanba. Masaryk v hrobě se obrátil, zařval, co je to za chlapa, a na Zubatou se obořil, kde se zase dneska fláká. Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, Zubatá už na Hrad chvátá. V královských hrobkách to hartusí, opilec a vlastizrádce ovarem, sádlem vše zamastí, Karlovi chce se z něj zvracet, Miloš je zhroucený a oči v sloup. Kosa teď dopadla prudce. Sprosťák a ožrala, blemci blemt, tlučhuba, vidlák a chvástal, vždyť to byl náš český prezident, arcibiskup Duka zalkal. Lebka praskla, mozek odkryla, kladivo, srp, rudá hvězda, na maják šplouchala tekila, v podvěsku kremelská brázda, Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, hotovo, konec a basta. Andělé šťastní a radostní, zpívají václavský chorál, zubatá na káře pohřební, dělá po dláždění randál. Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud. Zubatá mává nám nazdar,“ uzavřel Hutka. To stačí, abyste se z něj pozvraceli.

O téhle sestavě nemá smysl psát, protože jejich postoje jsou notoricky známé. Všichni jsou stejní a úplně marní.

Václav Moravec, moderátor
Jiří Pehe, politolog, publicista, účastník schůzky Bilderberg
Jan Rejžek, novinář
Jiří X. Doležal, publicista, hulič
Karel Schwarzenberg, předseda TOP 09
Mirek Topolánek, bývalý předseda ODS
Jaromír Štětina, politik TOP 09
Jiří Dienstbier ml., komunální politik za ČSSD
Vladimír Mlynář, bývalý politik
Daniel Herman, ředitel ÚSTR
Stehlíková Džamila, exministryně SZ
Stanislav Polčák, poslanec
Jan Hamáček, poslanec ČSSD, správní rada Aspen Prague
Jiří Pospíšil, poslanec
Alena Gajdůšková, politička
Pavel Bělobrádek, politik
Marek Benda, poslanec
Vladimíra Dvořáková, politoložkaMartin C. Putna, literární historik
Anna Šabatová, zástupce veřejného ochránce práv
Jiří Drahoš, vědec, úřadující předseda české asociace Římského klubu
Tomáš Halík, katolický kněz a profesor na FF UK v Praze
Zdeněk Bakala, průmyslník, vlastník médií
Michal Horáček, textař, člen správní rady Knihovny Václava Havla
Pavel Telička, lobbista, podnikatel, člen Trilateral Commission

Seznam by mohl pokračovat dál a dál, ale je to zbytečné, protože kdo chce vědět kdo mezi ně patří, stačí strejda Gůgl:-)).

 • Autor/ři obrázků: Pixabay.com
 • Autor/ři citací: celý internet

33 komentářů: “Herci, a nejen oni, kontra národ”

 1. dušan frank napsal:

  nádherný článek , úplně jsem pookřál – díky….

 2. S napsal:

  „Jan Svěrák vyprávěl Emmě Smetana“
  Spíš bych skloňoval Emmě „Smetaně“, snad by se jí to i líbilo

 3. Petr napsal:

  Moje pocity a názory na výše jmenované parazity, jsou naprosto shodné s autorkou článku. Děkuji.

 4. ing. Arnošt Jandl napsal:

  Musím se ohradit, v seznamu podle mě nemá co dělat politoložka Vladimíra Dvořáková. Řekl bych, že její názory a hodnocení společnosti jsou objektivní – rád si poslechnu její názory a vcelku s ní souhlasím. Kdysi jsem hodnotil i Václava Moravce za nejlepšího moderátora politických diskusí. Změnil jsem názor – jeho otázky jsou zavádějící a jeho postoj arogantní, neodpovídá-li tázaný podle představ moderátora (Moravce) …. Nevěřím zpravodajství ČT

  • Jaromír Pátra napsal:

   Také jsem VM kdysi uznával jako chytrého člověka. Bohužel se z něj stal sebestředný člověk, jenž se domnívá, že jen on má právo hlásat pravdu. A to nehovořím o tom, že se neumí chovat, neustále skáče diskutujícím do řeči. Takové chování by se zvláště z obrazovky veřejnoprávní TV nemělo šířit. Toto medium si platíme my všichni.

 5. Katarina napsal:

  Mé pocity jsou naprosto schodné s autorkou článku. Navíc bych se chtěla zeptat, kde všichni byli, když Havel dělal jednu botu za druhou a lezl do zadku západu a div se nezlomil v pase, jak se jim cpal do zadku. První pokus o transplantaci u nás byli komunisté a druhý pokus provedl pan Havel se svými přáteli, tentokrát do prdele USA. Nemyslím si, že náš národ je tak hloupý, aby ho někdo musel někam cpát. To co nám zanechali naši pradědové a prabáby byl vždycky zdravý selský rozum a ten myslím většině národa ještě zbyl! Doufám!

 6. ing. Eduard N o v á k napsal:

  Jsem nesmírně rád, že drtivá většina národa nesdílí názor českých „umělců“, kteří kopou kolem sebe a prskají zlé sliny na pana prezidenta Zemana a premiéra Babiše, zatímco jejich popularita a obliba pomalu, ale jistě stoupá…Neměli bychom zapomínat na všechna jména oněch uměleckých šmejdů, parazitů a komediantů., kteří by nás – většinu národa s opačnými názory- rozeštvali. Ignorujme je !!!

  • Já to dělám už dlouho. Ignoruji jejich divadla, filmy, koncerty, prostě vše co jde.

   • Petr napsal:

    Já vášnivý sběratel veškeré hudební tvorby, bych od sametového podrazu těmto všivákům nepustil ani halíř. Raději věnovat bozdomovcům, než podpořit tyto prostitutky. Když člověk poslouchá jejich nářky, jak neskutečně trpěli v minulém režimu, jak se nikam nedostali, tak musí zákonitě dospět k názoru, že ta komediantská chátra je opravdu nejhorší lidský odpad. Společnost netáhel, které budou dělat všechno pro to, aby nedělali nic a brali za to nehorázný prachy. S tím nejčistším svědomím hajlovat v Lucerně, potom podepisovat antichartu, aby poté slavnostně propagovali ten nejtvdší kapitalismus, ovšem s nataženou prackou, na dotace. Hnus nejhoršího kalibru.

 7. BENY napsal:

  ano tito „umělci“ a „zastánci“ demokracie kteří se hlásí k Masarykovi jsou těmi,kteří rozdělují stát.
  Je třeba jim to dát najevo – ignorovat jejich filmy,knihy,písně atd.Jsme pro ně jen „lůza“

 8. O.Linde napsal:

  Já se stydím za naše,,umělce“(šmejdy),jsem velmi zklamáná, že prohlašuji o nás takové mínění protože jsme volili toho lepšího.Raději toho co kulhá,než toho co má v hlavě prázdno a hlásá co mu kdo napoví.

 9. Jan Murček napsal:

  Když vidím Jana Hrušinského,tak mi je špatně.Talent žádný a ty jeho kecaniny to je výplod chorého mozku.Hřebejk i když má talent tak by ho měl rozšiřovat a ne pouštět perly z té jeho mordy.Bára Štěpánová o ní za pět let nikdo nebude vědět, a tak bych mohl pokračovat,ale škody námahy

 10. Torner napsal:

  Mám doma dvě žluté vesty. Přidá se někdo??

 11. Jaromír Pátra napsal:

  Je typické pro české lidičky, jak jsou k sobě navzájem nesnesitelní, závistiví a o hrdosti na svou vlast se jim nezdá ani v nejbujnějších snech. Podobný článek o hercích jiných národů (polských, ruských, německých a pod.) bychom asi nenašli, i když právě oni by měli být příkladem, poněvadž jsou nikoliv předurčeni, nýbrž mají nadání a možnost hovořit k lidem a podílet se na budování morálky národa a jeho sebevědomí.

 12. j napsal:

  Děkuji,super článek…..

 13. K-NOBL-AUCH napsal:

  Spominam na staru baasnicku:
  Za chovu a dobry plat varit budem, sit a prat!
  To bol narek muchy co sa pavukovi chytila do siete.
  To co piste, je to ten isty narek?
  Alebo vzdorujete, tvrdite ze nespolknete uz ziadne dalsie lzi? Dobre rozumiem vas postoj, neberte ma ze kritizujem, inac by ste nevlozila jeho obrazok a nepodotkla:
  “ jsem ráda že nevidí, co s touto zemí stalo.“
  Ja dodam jedno: Definitivne a bez sporu sme na jednej plti, ale je rozdelena. Ti co sa vysplhali mlatia kazdeho za sebou a do prvej triedy nikoho nepustia.
  Cez E-majy a farby laky Vam poslem co PRVA TRIEDA JEST. DOBRE? Ale sarkasticky.
  Pozehnany nedelny vecer!

 14. K-NOBL-AUCH napsal:

  Je v kosi …. ako to CD-cko?

 15. Jirka napsal:

  Za starých zlatých časů museli kejklíři a komedianti přes noc z města ven.
  škoda, že už nemusí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Panenky z Háčku

Pořiďte si vlastní ručně háčkovanou panenku.

TOPlist