Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Greta má prostě svoji diagnozu a lidé jsou jak hyeny

Milena Doušková, 25.09.2019, Jak vidím…, Komentáře - 0

Co se děje kolem Grety, tak nad tím můj rozum zůstává stát. Kde se vzala ta nenávist vůči dívce, která se prostě chová tak, jak jí její nemoc dovoluje. Psát o ní že je idiot, posílat ji do hajzlu je naprosto nepřístojné a nehodné člověka co má v hlavě mozek a v hrudi srdce. Proto pod článkem máte popis jejích psychických nemocí a byla bych ráda, kdybyste se alespoň zamysleli nad Gretou, nad jejím životem a proč se teď kolem jí děje.

Doufám, že všichni ti, co ji tak zkritizovali, jste se dívali na její projev se alespoň trochu zamyslí. Byla to jedna velká emoce, pláč na krajíčku, rozlobený výraz. Vypadala přitom zranitelně, znechuceně a jakoby tam vůbec nepatřila. Jí vůbec nemohlo být v takové situaci dobře a mít kolem hromadu arogantních politiků, rádoby ekologů a dalších mizerů, co tohle všechno způsobilo, nebylo pro ni vůbec příjemné. Vezměte laskavě na vědomí, že je dívka nemocné a lidé kolem ní využili jejího nadšení pro ekologii a smutku nad zemí. To je vše. Nezaslouží si taková příkrá odsouzení.

Nebo snad máte pocit, že by ji znal celý svět, kdyby si to ti nahoře nepřáli? Ne, stvořili ji a vy jste jim to sežrali.

Všechno v této době stojí peníze. Tak i její cesty nejsou levné. Tahají ji jako loutku, ukazují jí globálnímu světu a to vše nám předkládají a doufají, že nás to zabaví na delší dobu. Lidé se baví, mají o čem psát a my, bankéři a politici, zatím rozkrademe zbytek.

Tohle všechno je jen hra na kočku a myš. Kočka hodí myškám sýr a má z toho srandu, jak se snaží všechny myšky nacpat si pupíky, myslí si že jsou hodně chytré, ale nakonec vyhraje stejně ta kočka. Co z toho, že mají chvilku nacpaná břicha, když kočka vydrží čekat na svoji kořist tak dlouho jak je třeba. Bankéři to je kočka, Greta je sýr a lidé jsou pitomé myši.

Až nás přestane bavit Greta, předhodí nám něco ještě výživnějšího, lidé se zakousnou a už to zase jede. Zase budou mít další čas nám přitáhnout opasky, nacpat nám do země další migranty, poštvat lidi mezi sebou. Byla jsem naivní, když jsem si mysleli, že lidé vycítí levotu na dálku a nedají se opít rohlíkem.

Čím trpí Greta:

Aspergerův syndrom se vyznačuje se především potížemi v komunikaci a sociálním chování, které jsou v rozporu s průměrným až nadprůměrným intelektem a řečovými schopnostmi. Emoční a sociální inteligence je snížena, stejně jako schopnost porozumět běžným společenským situacím. V důsledku špatného rozpoznávání záměrů a úmyslů ostatních mohou být nositelé této poruchy v dětském věku snadno manipulováni, protože se z toho jejich vrstevníci pokusí těžit.Mohou také manipulovat ostatními.Lidé s Aspergerovým syndromem jsou někdy považováni za neempatické, což ovšem neznamená, že nejsou s někým schopni soucítit. Jedná se o celoživotní úkaz a je velkým životním problémem. Lidé s Aspergerovým syndromem mívají problém porozumět ironii a najít si přátele.

Obsedantně-kompulzivní porucha je duševní porucha. Hlavním rysem jsou opakované vtíravé myšlenky a nutkavé činy. Obsese je nutkání, nutkavá představa; obsedantní je nutkavý. Člověka, který poruchou trpí, trápí nepříjemné myšlenky a úlevu od nich nalézá tak, že opakovaně provádí určitou činnost:

musím zkontrolovat zamknuté dveře 3krát, protože dvojka není hezké číslo
každé ráno, když vstávám, musím šlápnout na zem nejprve levou a potom pravou nohou, jinak se něco stane
obcházím na chodníku kachličky a listí
pořád se myji, protože mám strach z bakterií
neustále přeskládávám již uspořádané věci, např. oblečení

Osoba, která trpí něčím z výše uvedeného a obtěžuje jí to život (celou noc kontroluje zamčené dveře atd.), by neměla váhat a měla by vyhledat lékařskou pomoc. Za toto chování nenese žádný člověk vinu, protože většinou si je ani neuvědomuje. Obsedantně-kompulzivní poruchu lze úspěšně léčit.

Selektivní mutismus je poněkud neznámou a zdánlivě vzácnou patologií. Můžeme jej definovat následovně: přestože je někdo schopen mluvit a také to v určitých situacích nebo s určitými lidmi běžně dělá, v jiných situacích nebo s jinými lidmi to nedokáže. Děti trpící selektivním mutismem se projevují různě, nicméně většina z nich mluví doma nebo s některými členy rodiny a naopak nemluví v jiných sociálních kontextech nebo s lidmi, které nezná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Panenky z Háčku

Pořiďte si vlastní ručně háčkovanou panenku.

TOPlist