Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Drzost ODS a dalších stran nezná mezí

Milena Doušková, 04.12.2019, Jak vidím…, Komentáře - 2

Poslední dobou se při výrocích politických kreatur nestačím divit jejich drzosti. Nebo věří, že lidé nemají žádnou paměť, nebo jak o nás říká Novotných spratek. že jsme stádo debilů, co by mělo být nahrazeno muslimy, neb nemáme právo na život vedle poloboha s IQ nekonečno Novotných spratek.

Z obrazovky na mne zazářil úlisný ksicht pana Fialy z ODS jak dští hněv a síru pekelnou na hlavu pana Babiše a zaníceně vysvětloval jak my, daňoví poplatníci budeme platit za Babiše, asi 500 000,-Kč. I kdyby to spadlo na naši hlavu, tak nikdy Babiš nedosáhne tak vysoko jako všichni politici a vlády od převratu. My totiž platíme všem a všechno.

Za 30 let je dluh naší země skoro 2 biliony korun. Docela ráda bych si poslechla politiky naší země, jak jsme k němu, my občané, přišli.

Za 30 let jste stačili zničit průmysl, zemědělství, vykácet lesy.

Co je však nejhorší, zničili jste v lidech důvěru v demokracii a zavinili jste, že děkují Bohu a všem svatým za to, že je totalismus naučil číst mezi řádky, nevěřit nikomu kdo chce velet a prověřovat všechno, co se dá. Vyčítáte lidem, že věří více Rusku, než Německo a spol. Patřím k nim. Nikdy mne nedonutíte věřit Německu, co rozpoutalo světové války a jen koukám, jak Novotný spratek píše o Němcích jako o někom, kdo nás chránil před zničení Ruskem.

Kdybych mohla, pozvala bych milióny mrtvých, aby vám dali otázky na to, kdo je Němec, kdo je mučil a házel do plynu jak odpadky. Lidé židovské národnosti by vám mohli říct, kdo je skoro vyhladil.

Naše Česko je ještě v relativním pořádku a já doufám, že to tak zůstane. Jsem přesvědčena, že vám český lid nedovolí zničit naši zemi tak, jak se to skvěle daří celému západnímu světu.

********************************************************************

Politické a obchodní  kauzy

1990 Richard Sacher z KDU-ČSL nařídil v zájmu zajištění stability politického vývoje vyjmout z evidence StB evidenční karty ústavních činitelů a přesunout je do zvláštního fondu.

1990 Aféra akce Delta Pavel Muraško, Petr Pithart, Jan Kavan

1990 Pomlčková válka. Spor o oficiální název Československa probíhající po listopadu.

1989 předznamenal pozdější rozpad společného státu.

1990 Aféra Bartončík. Jan Ruml, Josef Bartončík z KDU-ČSL. Josef Bartončík obviněn Janem Rumlem ze spolupráce s StB. Tento skandál pravděpodobně těžce poškodil lidovou stranu ve volbách.

1990-1996 Kauza Lehké topné oleje. V samostatném Slovensku přijat zákon znemožňující daňové úniky o 2 roky dříve než v Česku, důvod zpoždění v mediích nekomentován.

1992 Aféra Muroň. Jaroslav Muroň, Bohumil Kubát (politik) a Milan Teplý. Úplatkářská aféra během české privatizace. Uplácení nebylo prokázáno, možná snaha o kompromitaci.

1993 Rumová aféra. Otakar Kracík, Ronald Holenda a Blanka Daňový podvod se škodou 60 milionů korun.

1993 trvá stále. Kauza Diag Human, Josef Šťáva, Immuno, Grifols a Martin Bojar. Spor o několikamiliardové odškodné požadované vlastníky firmy Diag Human od českého státu za údajně zmařený obchod s krevní plazmou.

1996 Zemanův kufřík. Miloš Zeman a Jan Ruml ČSSD. Obsah kufříku měl dokumentovat Rumlovu snahu změnit Česko v policejní stát, v kufříku nakonec byly bezcenné materiály.

1997 Kauza Lidový dům. Miloš Zeman, Zdeněk Altner ČSSD. Vleklý spor o vyplacení odměny advokátu Zdeňku Altnerovi, který ČSSD vyhrál spor o vlastnictví Lidového domu v Praze. Tato odměna má včetně penále činit celkem 337 milionů Kč.

1997 Aféra financování ODS. Václav Klaus a Lajos Bács a Radjiv M. Sinha. Aféra financování strany mrtvými dárci a netransparentními účty v zahraničí, která vyústila v tzv. „sarajevský atentát“ na Klause.

1998 Aféra Chemapol. Václav Junek a Chemapol. Vytunelování průmyslového konglomerátu.

1999 Kauza Mostecká uhelná. Kontroverzní privatizace Mostecké uhelné společnosti v 90. letech, kterou od roku 1999 prošetřuje česká policie a později i švýcarská prokuratura.

1999 Vytunelování firmy Liberta. Ivo Svoboda ČSSD.

2000-2002 Aféra Český dům. Karel Srba a Jan Kavan.

2001 Kakaová aféra. Michal Kraus a František Riga ČSSD.

2001 Aféra Gripen. Michael Žantovský, Alfons Mensdorff-Pouilly, Otto Jelinek, Richard Háva a Jan Kavan.

2001-2002 IZIP. Milan Cabrnoch a Miroslav Ouzký OD. Nefunkční projekt elektronické zdravotní knížky.

2001 Internet do škol. Eduard Zeman ČSSD. Projekt, který podepsal tehdejší ministr školství Eduard Zeman, měl zavést internet do základních a středních škol. Podle NKÚ při něm došlo k nehospodárnému využití více než 800 miliónů Kč.

2004 Aféra Přibyl. Pavel Přibyl a Stanislav Gross.

2004 Aféra Kořistka. Stanislav Večerka a Marek Dalík ODS. Kupování hlasu Kořistky pro hlasování o důvěře vládě.

2005 Aféra Krejčíř. Radovan Krejčíř a Policie ČR. Krejčířovi se v roce 2005 i přes přítomnost několika policistů podařilo během domovní prohlídky uprchnout z jeho černošické vily. Tato aféra vedla k rezignaci tehdejšího policejního prezidenta Jiřího Koláře.

2005 Grossův byt. Stanislav Gross, Šárka Grossová a Libuše Barková ČSSD. Nejasnosti kolem financování nákupu nemovitostí Grossovými.

2005 CzechTek. Vladislav Husák, František Bublan, Jiří Paroubek. Kontroverzní policejní zásah na technopárty u Mlýnce na Tachovsku.

2005 Prodej akcií VNG. Alexandr Novák ODS.

2005-2011 Kauza „pět na stole v českých“ Zdeněk Doležel ČSSD. Bývalý tajemník premiérů Grosse a Paroubka požadoval po polském lobbistovi Jacku Spyrovi pět milionů korun za to, že v privatizaci společnosti Unipetrol zlepší postavení firmy Seta investments.

2005 Pozemkový fond Petr Zgarba ČSSD. Spekulace s lukrativními pozemky v okolí Prahy. V důsledku této aféry rezignoval tehdejší ministr zemědělství a zároveň předseda Pozemkového fondu ČR Petr Zgarba.

2006 Aféra Biolíh. František Vybíral a další. Stěžejní část tzv. Kubiceho zprávy. Podezření z korupce ve státní správě v souvislosti s biopalivy, týkající se zejm. ČSSD. Kauza měla souviset i s vraždou Františka Mrázka.

2006 Aféra Bursíkův dům. Martin Bursík a Pavel Bém SZ.

2006 Karlovarská losovačka Syner. Netransparentní losování firem na stavbu karlovarské multifunkční haly v hodnotě přes miliardu korun.

2006 Kauza Harrachov. Michal Kraus a Miloslav Vlček ČSSD. Financování stavby luxusního hotelu.

2006 Kubiceho zpráva Jan Kubice, Policejní prezidium, Ministerstvo vnitra, Pavel Přibyl, ÚOOZ. Zpráva o prorůstání organizovaného zločinu do státní správy zveřejněná v předvečer voleb do poslanecké sněmovny v roce 2006.

2006 Opencard. Pavel Bém a Roman Janoušek ODS.

2006 Kauza Budišov. Zdeněk Doležel, Ladislav Péťa, Miloslav Řehulka, Marek Řičář, Věra Jourová. Též známá pod názvy „kauza Doležel“ nebo „kauza Péťa“. Údajná korupce při rozdělování dotací na opravu zámku v Budišově, která však nakonec potvrzena nebyla a všichni aktéři kauzy byli osvobozeni. Věře Jourové bylo přiznáno odškodnění za nezákonnou vazbu.

2007 Kauza Čunek. Jiří Čunek, Petr Hurta KDU-ČSL. Obvinění Jiřího Čunka z přijetí půlmilionového úplatku, jehož byl nakonec zproštěn. Čunka se týkaly i další kauzy, ve kterých však bylo vždy rozhodnuto v Čunkův prospěch.

2007 Kauza Key Investments. Kauza podvodné investiční společnosti, jíž svěřily své peníze mj. radnice Prahy 6 a Prahy 10 a která též pomohla zbohatnout Stanislavu Grossovi. Rozsudek vynesen v roce 2016, v roce 2017 se aktéři odvolali, v roce 2018 byly jejich tresty zrušeny a kauza se vrátila na začátek.

2008 Kauza bytů OKD Zdeněk Bakala, Bohuslav Sobotka.

2008 Kauza Savoy. Miroslav Šlouf, Jiří Weigl, Karel Randák, Sabina Slonková. Lednová schůzka kancléře prezidenta Klause Jiřího Weigla s lobbistou Miroslavem Šloufem v pražském hotelu Savoy, která se stala jedním z důvodů, kvůli kterým se v únorové volbě prezidenta přešlo od tajného hlasování k veřejnému.

2008 Kauza Justiční mafie. Renata Vesecká, Pavel Němec, Pavel Kučera. Spor na ochranu osobnosti o označení některých soudců a státních zástupců jako justiční mafie.

2008 Kauza Morava. Jan Morava, Vlastimil Tlustý ODS. Aféra s kompromitujícími materiály.

2008-2009 Kauza Dryml. Vladimír Dryml, Hana Orgoníková ČSSD. Spor Vladimíra Drymla s Hanou Orgoníkovou a jeho shánění kompromitujících informací na ni.

2009 Toskánská aféra. Marek Dalík, Mirek Topolánek, Martin Roman, Aleš Řebíček, Jiří Hodač, Martin Procházka a Milan Urban ODS, ČSSD. Setkání politiků a podnikatelů v Monte Argentario.

2009 Úplatkářská kauza „milion za zákon“ Jiří Dolejš a Čeněk Milota KSČM. Místopředsedové KSČM Dolejš a Milota tajně nahráni provokatérem deníku MF DNES, který se vydával za majitele sítě heren Jackpot, kdy byl Dolejš podle interpretace MF DNES ochoten prosazovat změnu zákona o loteriích za úplatek ve výši jednoho milionu korun.

2009 Kauza plzeňských práv. Milan Kindl, Ivan Tomažič, Marek Benda, Ivana Řápková a další. V r. 2009 se objevila řada nesrovnalostí na Fakultě právnické ZČU. Byla odhalena řada plagiátorství závěrečných prací včetně práce bývalého proděkana Ivana Tomažiče a případy desítek studentů, kteří školu „vystudovali“ za podezřele krátkou dobu – mezi nimi i přední členové policie či politici Marek Benda, Milan Chovanec nebo Ivana Řápková.

2010 Miloslav Vlček ČSSD. Aféra s dotacemi a půjčkami, kvůli níž se Vlček mj. vzdal poslaneckého mandátu.

2010-2011 Martin Barták a předražené armádní zakázky Ministerstvo obrany.

2010-2011 Kauza ROP Jihozápad Jiří Trnka, Martin Půlpytel, Petr Podhola a Jiří Zimola ODS, ČSSD. Údajné machinace při rozdělování evropských dotací.

2010-2016 Nákup obrněných transportérů Pandur. Ministerstvo obrany, Steyer, Jan Vlček, Marek Dalík. Úplatky za schválení nákupu.

2010 Kauza Drobil. Pavel Drobil, Dušan Fibingr, Martin Knetig a Libor Michálek ODS. Machinace s veřejnými zakázkami na SFŽP.

2011 Kauza ABL Vít Bárta VV. Politická strana jako podnikatelský záměr.

2011 Kauza ProMoPro. Alexandr Vondra ODS. Nevýhodné zakázky při přípravě předsednictví EU.

2011 Kauza financování poslanců VV. Vít Bárta, Kristýna Kočí, Jaroslav Škárka Věci veřejné.

2011 Kauza Bátora. Josef Dobeš, Ladislav Bátora, Miroslav Kalousek VV, TOP 09. Zaměstnání kontroverzního Ladislava Bátory na ministerstvu školství tehdejším ministrem Dobešem.

2011 Obchod s dluhopisy ministra Kocourka Martin Kocourek ODS. Nejasný obchod s dluhopisy matky Martina Kocourka.

2011 Besserův dům na Floridě TOP 09.

2011 Chilský incident Václava Klause.

2011-2012 Kauza ROP Severozápad. Petr Kušnierz, Pavel Kouda ODS, ČSSD. Machinace s evropskými dotacemi.

2012 Kauza odposlechů Béma s Janouškem. Pavel Bém, Roman Janoušek ODS. Zveřejnění odposlechů bývalého pražského primátora a pražského kmotra.

2012 Zadržení a obvinění Davida Ratha ČSSD. Zadržení hejtmana a poslance Davida Ratha pro podezření z přijetí úplatku.

2012 Nákup armádních letounů CASA. Vlasta Parkanová, Miroslav Kalousek TOP 09. Spor o vydání Vlasty Parkanové k trestnímu stíhání.

2012-2014 Kauza Lessy. Petr Lessy, Jan Kubice. 29. srpna 2012 byl Petr Lessy pro údajné zneužití pravomoci úřední osoby a pomluvu zbaven funkce prezidenta Policie ČR. Ještě téhož dne byl ve funkci nahrazen Martinem Červíčkem. 16. května 2013 byl Lessy obžaloby zproštěn.

2012 Kauza OKSystem. Jaromír Drábek, Vladimír Šiška, Milan Hojer. Korupční aféra na ministerstvu práce a sociálních věcí. V reakci na tuto aféru rezignoval tehdejší ministr Jaromír Drábek.

2013 Amnestie Václava Klause. Václav Klaus, Petr Nečas, Zdeněk Koudelka, Pavel Blažek ODS, ČSSD. Ukončení řady kauz závažné hospodářské kriminality a korupce.

2013 Kauza Nagyová. Jana Nagyová, Ivan Fuksa, Petr Tluchoř, Marek Šnajdr, Ondrej Páleník, Roman Boček, Milan Kovanda, Lubomír Poul aj., Radim Fiala, Ivo Rittig, Roman Janoušek ODS. Kauza způsobila pád české vlády a rezignaci premiéra Nečase na předsednictví v ODS.

2013 Lánská schůzka. Miloš Zeman, Michal Hašek, Jiří Zimola, Milan Chovanec, Zdeněk Škromach, Jeroným Tejc ČSSD. Výzva některých členů předsednictva strany k odstoupení Bohuslava Sobotky z pozice předsedy ČSSD po volbách, jeho odvolání z vyjednávacího týmu, lež Michala Haška v přímém přenosu Interview Daniely Drtinové o konání schůzky, rezignace Michala Haška, Zdeňka Škromacha, Jiřího Zimoly a Jeronýma Tejce na stranické funkce.

2015 Kauza propuštění Nováka. Státní zástupce Kosán předčasným propuštěním zaviněně porušil povinnosti státního zástupce a ohrozil tím důvěru v činnosti státního zastupitelství a odbornosti jeho postupu.

2015 Kauza Vidkun. Karel Kadlec, Radek Petrůj, Ivan Kyselý, Jiří Rozbořil. Kauza ovlivňování trestních kauz a úniků informací z trestních spisů.

2015 Kauza Hitler je gentleman. Miloš Zeman a jeho tvrzení, že Ferdinand Peroutka napsal článek s názvem „Hitler je gentleman“.

2016 Kauza Čapí hnízdo. Andrej Babiš ANO. Podezření na účelové čerpání dotací.

2017 Kauza korunových dluhopisů. Andrej Babiš ANO. Podezření Andreje Babiše z krácení daní skrze nákup korunových dluhopisů.

2017-2018 Kauza Lipno. Jiří Zimola ČSSD. Podezření hejtmana Jiřího Zimoly z porušení zákona o střetu zájmů, kdy si nechal stavět rekreační domy v Lipně nad Vltavou od svého podřízeného a známého Martina Bláhy, kterému zároveň schvaloval mnohamilionové odměny.

2017 Kauza sportovních dotací. Miroslav Pelta, Simona Kratochvílová, Miroslav Jansta, Karel Březina, Soňa Fáberová a další ČSSD. V důsledku této aféry podala ministryně školství Kateřina Valachová demisi.

2011 Ovlivňování médií a úniky z vyšetřovacích spisů. Andrej Babiš, Marek Přibil ANO. Únik tajných nahrávek rozhovorů Andreje Babiše s novinářem Markem Přibilem.

2017 Kauza zajišťovacích příkazů. Andrej Babiš, Alena Schillerová, Martin Janeček ANO. Podezření na zneužití zajišťovacích příkazů Finanční správy k likvidaci firem.

2011 Kauza Kyrgyzstán. Miloš Zeman, Vratislav Mynář SPO. Lobbing prezidentské kanceláře v Kyrgyzstánu pro firmu Liglass Trading, která, ač nemá v daném oboru zkušenosti, nakonec vyhrála miliardovou zakázku.

2017 Kauza lithium. Spor o právo na těžbu lithia pod Cínovcem.

2018 Kauza pracovní tábory. Tomio Okamura, Miloslav Rozner SPD. Hanebné výroky o koncentračním táboře v Letech u Písku. Rozner označil tábor v Letech za „neexistující pseudokoncentrák“.

2018 Kauza Ondráček. Zdeněk Ondráček, Andrej Babiš KSČM. Komunista Zdeněk Ondráček se stal předsedou výborem pro kontrolu GIBS. Po jeho zvolení vznikly demonstrace a po nich odstoupil.

2018 Kauza Lány Vratislav Mynář, Miloš Balák SPO. Kauza zakázek Lesní správy Lány.

2018 Kauza CzechTourism. Klára Dostálová, Aleš Pangrác ANO. Vynakládání rozpočtových prostředků CzechTourismu ve prospěch vyvolených osob zprostředkovaně, mimo standardní úřední postup.

2018 Kauza Babišova syna. Andrej Babiš mladší, Andrej Babiš, Dita Protopopová, Petr Protopopov ANO. Součást kauzy Čapí hnízdo.

2018 Střet zájmů Andreje Babiše. Andrej Babiš ANO. Čerpání evropských dotací firmou Agrofert

2018 Střet zájmů Miroslava Tomana ČSSD. Firma Tomanova otce čerpala evropské dotace

2019 Kauza ovlivňování justice. Miloš Zeman, Vratislav Mynář SPO. Podezření na ovlivňování soudců ze strany Hradu.

2019 Kauza Faltýnek ANO. Údajné ovlivňování mýtného tendru ve prospěch firmy Kapsch.

2019 Podezření z falšování výsledku hlasování. Rada hlavního města Prahy. Piráti, Praha sobě, TOP 09, STAN. Podezření z falšování výsledku tajného hlasování o rekonstrukci Libeňského mostu za půl miliardy korun.

2019 Kauza nemocničních zakázek. Bývalý pražský radní za ČSSD Daniel Hodek, podnikatel Tomáš Horáček a exředitelka Nemocnice na Bulovce Andrea Vrbovská ČSSD. Kauza zmanipulovaných zdravotnických zakázek v nemocnicích Na Bulovce a Na Františku.

2019 Prodej lukrativních bytů pod cenou. Oldřich Lomecký a přes 30 zastupitelů a pracovníků úřadu městské části Praha 1. TOP 09, ČSSD, ANO, ODS. Podezření z prodeje městských bytů v Praze 1 za částky, které byly nižší než ceny obvyklé.

  • Autor/ři obrázků: pixabay.com
  • Autor/ři citací: wikipedie

2 komentáře: “Drzost ODS a dalších stran nezná mezí”

  1. Zdeněk Olšák napsal:

    No hezky se nám toho nasbíralo a určitě to ještě není všechno

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Panenky z Háčku

Pořiďte si vlastní ručně háčkovanou panenku.

TOPlist