Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Chudoba cti netratí

Milena Doušková, 17.10.2011, Jak vidím…, Komentáře - 4

Takže má na den skoro 70 Kč. No to je přímo famózní částka. Co si za ně koupí? Chléb 27,-Kč, polévka ze sáčku 13,-Kč, půjde-li jednou lékaři 30,-Kč, a prachy jsou v háji. No perspektiva jako hrom. Na léky už stejně mít nebude, tak proč by se obtěžoval se léčit. No co, jednou se musí umřít. Ale co s těmi 30 Kč? Asi si na vztek koupí jedno velké pivo.

Právě jsem si poslechla, že u nás je v chudobě, či na její hranice asi milión lidí. Nezdá se vám to číslo na naši maličkou republiku nějak moc vysoké? Jak si to ti naši potentáti vlastně představují? Že hodí ještě milión do chudoby, oni se pozlatí hajzlíky a všechno bude v pohodě a pojede se dál? Já doufám, že tak hloupý národ přece jen nejsme a že si nenecháme dělat na hlavu. Nečekejme, až na oběd budeme mít brambory na loupačku, nebo suchý chleba. To v tom lepším případě. Také bychom mohli skončit u popelnic, jak je dnes docela běžný jev.

Dívala jsem se na sociální minimum a přešel humor i mne. 2 000,-Kč, a pokud pracuje člověk pro radnici, tak si asi o 1000,-Kč polepší. Kecám, to už neplatí. Zdálo se jim to nefér vůči těm, co práci na radnici nedostali a tak to vymysleli přímo geniálně. Pracovat musí všichni a nikdo nedostane nic. Mohou být rádi, že jim zůstane to minimum. Já vím, namítnete, že dostanou příplatek na byt a tím se jim příjem zvýší. Ano, dostanou, ale taky musí mít potvrzení, že ten byt zaplatili. Budu naivní a řeknu, že jim ten byt příplatek zaplatí celý a jim zůstanou opravdu na život ty 2 000,-Kč. A pak už jednoduché počty. Takže má na den skoro 70 Kč. No to je přímo famózní částka. Co si za ně koupí? Chléb 27,-Kč, polévka ze sáčku 13,-Kč, půjde-li jednou lékaři 30,-Kč, a prachy jsou v háji. No perspektiva jako hrom. Na léky už stejně mít nebude, tak proč by se obtěžoval se léčit. No co, jednou se musí umřít. Ale co s těmi 30 Kč? Asi si na vztek koupí jedno velké pivo.

Tak páni ministři s 90 000,-Kč. Odečtu vám náklady na byt a budu velkorysá, at vám zaplatím i hypotéku. Mínus 30 000,-Kč stačí?  Pořád máte 60 000,-Kč a jednoduchým dělením zjistím, že vy máte na den 2000, tedy tolik co chudák s minimem na celý měsíc. Kolik ušetříte v té vaší honosné kantýně, to už jsem zde psala. Jak se vám žije s myšlenkou, že zabíjíte lidi hladem a v zimě na omrzliny? Já bych měla hodně špatné spaní na vašem místě.

Co takhle chudá země ještě vydrží? Možná, že je chvíli oblbnete problémy, co nám házíte na hlavu. Kauzami politiků, bitkami s cikány, zlodějnami, mafiány a vším, čím nás zahrnujete ve všech médiích. Snažíte se, a zatím vám to jde, ukrývat ty pravé problémy tím, že nám předhazujete to, co už nejde skrýt. Jednou to ale praskne a pak vám Bůh pomáhej.

  • Autor/ři obrázků: Pixabay.com

4 komentáře: “Chudoba cti netratí”

  1. istaista napsal:

    Pokud předmětné antisociální huby, nyní žvanící o demokratickém státě (Nečes, Kalousek, Drábek, Heger a další, podle kviku je přec známe.) před dvaceti lety zvonili klíčemi a řvali : ,,NEJSME JAKO ONI,, tak to je jediná pravda, kterou ze svých špinavých, prolhaných a korupčních úst vypustili. Skutečně nejsou jako ONI, tito šíbři, (výše namátkou uvedení) lidem označeným jako,,ONI,,nesahají ani po kotníky. Za dvacet let rozprodali stát, rozkradli cca 8 bilionů korun ze státních pokladen a uvrhli české občany do těžkých sociálních situací, bídy, bezdomovectví a přivedli k sebevraždám. Tyto nevymáchané huby by měly býti volbami odejití ne do zapomění, ale tam kam dle práva patří a co si dle práva objektivně zaslouží.

  2. Mobisek napsal:

    Pravdivý článek. Přikládám prodloužení.
    Zde: http://mobisek.diskutuje.cz/21stoleti/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Panenky z Háčku

Pořiďte si vlastní ručně háčkovanou panenku.

TOPlist