Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Bylo nemorální odsunout po válce Němce prohlásila Merkel

Milena Doušková, 10.07.2019, Jak vidím…, Komentáře - 2

Angela Merkelová – Pro vyhnání neexistovalo ani morální, ani politické ospravedlnění. Až dva milióny lidí přišly následkem vyhnání a útěku o život a další milióny se musely vyrovnat se ztrátou domova, majetku či přátel a začít nový život ve válkou zničené zemi.

Ze zemí střední a východní Evropy bylo po druhé světové válce odsunuto kolem 12 miliónů Němců, z Československa asi tři milióny, z nichž velká část se postavila na stranu nacistického režimu. Podle česko-německé komise historiků při vysídlování přišlo o život 15 000 až 30 000 Němců.

Počet obětí druhé světové války

Druhá světová válka byla nejkrvavějším konfliktem v lidských dějinách. Nacistické Německo má na svědomí kolem 60 milionů lidí. Nebudu zde rozebírat kolik obětí bylo z té či oné země. To už jsem psala v jiném článku. Mne totiž zaujala a pobouřila věta A. Merkelové o tom, že vystěhovat Němce z obsazených zemí bylo nemorální. V tu chvíli jsem si říkala:

„Holka, tobě ale pořádně šibe, navíc jsi slepá a negramotná, protože určitě neumíš číst.“

Promnula jsem si očička a hele. Nejsem slepá, ani blbá a dokonce umím číst. Německá kancléřka tuhle nehoráznou větu opravdu prohlásila veřejně. Co mi chce tahle osoba vykládat o morálce, mně potomkovi lidí

co umírali v koncentračních táborech
co byli krutě mučeni při vyšetřování
na kterých se dělali drastické pokusy
kteří umírali v léčebnách a domovech
těch, co za nás položili životy na frontě

Je mi naprosto jedno kolik z nich při odsunu zemřelo. Podporovali nacismus a výsledek 5 let krvavé války, nesčetné hromadné hroby a naprosté opovrhování všech lidí, co nebyli německého původu.

Jen oni měli právo na celý svět a jeho bohatství.
Jen oni měli být těmi, co jim budou ostatní národy otročit.
Jejich nenávist ke všemu slovanskému se datuje celá staletí.

Jestli má někdo pocit, že je jiná doba, že se změnili, tak to ani omylem. Já nezapomínám a neodpouštím a pohrdám těmi, co zapomínají na dvě světové války, na německou zpupnost. Pohrdám všemi, co se s nimi paktují a opět je pustili do čela Evropy i když skrytě. Je jim všechno jedno, jen peníze jsou jejich Bohem. Nechtějí slyšet o svých mrtvých za druhé světové války, protože by museli začít chápat, že Německo nebylo, není a nikdy nebude naším rovnocenným partnerem. Nejde být rovný s někým, kým pohrdají a koho považují za lidi druhé kategorie. Nevím, kolik už jich tady máme, kolik našich fabrik, polí a domů vlastní.

Naši předci umírali za to, že chtěli mít svůj rodný jazyk na školách a teď žijeme v době, kdy mladí švitoří anglicky a možná začnou blábolit i německy. Mám ráda svoji zemi, miluji český jazyk a nemám potřebu se změnit. Všichni by měli ctít svoje předky, měli by si vážit toho, že jsme potomci Husovi, Komenského a Žižkovi.

Kdo z mladých ví, co je to národní obrození a kdo byli jeho členové. Pokud nevíte, já vám to připomenu.

České národní obrození byl proces formování moderního českého národa, který probíhal zhruba od poslední třetiny 18. století do poloviny století následujícího. Jeho vedoucí představitelé se snažili pozvednout český jazyk opět na úroveň jazyka vzdělanců a motivovat obyvatele českých zemí k národní uvědomělosti. Národní obrození probíhalo současně s procesem transformace stavovského státu v občanskou společnost.

K nejvýznamnějším patřili Josef Dobrovský, Josef Jungmann, Josef Kajetán Tyl, Karel Hynek Mácha, Božena Němcová, Václav Thám, Karel Jaromír Erben, Jan Evangelista Purkyně, Jan Svatopluk Presl, František Martin Pelcl, Magdalena Dobromila Rettigová, František Palacký a Karel Ignác Thám.

Tihle mají být vaším vzorem. Tak by to bylo správné, pokud ještě víte, co to slovo znamená.

2 komentáře: “Bylo nemorální odsunout po válce Němce prohlásila Merkel”

  1. Ivana napsal:

    Věřím, že je nás víc, kdo mají stejné pocity. To si myslí, že se zapomnělo? Nedá se zapomenout na nic z toho co předcházelo od mnichovské zrady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *




Panenky z Háčku

Pořiďte si vlastní ručně háčkovanou panenku.

TOPlist