Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Zeman a Kryl

Milena Doušková, 12.11.2014, 1. Dění…, Komentáře - 0

„Čtu si v novinách slova premiérova, že každý rozumný člověk myslí jako pan Klaus. Kdo nemyslí jako pan Klaus, je pitomec. To už jsem někde slyšel. Kdo nejde s námi – jde proti nám... Vyslechl jsem – v pořadu Co týden dal (nebo vzal...?) – tezi zástupce vládnoucí strany, že referendum by uvedlo zemi do chaosu. Možná o něco – o rok – o dva později bude nám tvrzeno, že zemi do chaosu uvádí opozice. Uvěříme, protože nám to nový císařpán pověděl?“ ptal se Kryl v jedné z úvah.

Kvůli videu s hudbou Karla Kryla, které v neděli pustil Václav Moravec, se strhla mela. Vyšlo najevo, co si zesnulý zpěvák myslel o Zemanovi. Prezident Zeman udělil im memoriam vyznamenání písničkáři a básníkovi Karlu Krylovi řád Tomáše Garrigue Masaryka za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidská práva. Vyzdvihl že po roce 1989 neustal ve své činnosti a odhalil nedokonalosti polistopadového vývoje, jehož součástí byl i sám Zeman. Píseň o Demokracie vznikla už v roce 1993, ale Karel Kryl přesně odhadl kam naše země půjde a který směr ji naši politici vyberou. Začaly naše pověstné tunelovaly uhelné sloje a národ se začal znovu učit nejen rusky, ale anglicky a německy.

heart-960458_960_720

Prezident Zeman projevil přání, aby Český rozhlas pustil písničku Karla Kryla „Demokracie rozkvétá“, kde kriticky hodnotí polistopadový vývoj naší země. Prezidentovy výzvy se velmi rychle chopil moderátor Moravec, který k ní nechal vyrobit klip. Jistě, že si dal tu práci, aby v ní prezident vypadal co nejhůř. No jak jinak. Poslední dobrou moderátor Moravec má pocit neomylnosti a chová se docela nadutě. Ano, Moravec má pořádnou pifku na prezidenta, protože ten je veřejně označil za lháře. Já bych přidala, pořádný manipulátor.

V klipu můžeme vidět našeho prezidenta, jak se klátí nad korunovačními klenoty či ve společnosti krtečka připomínající jeho výroky v Číně. Nechybí ani pojídání uzenin a usrkávání z panáku s čirou tekutinou. Jenže, kdo může s určitostí napasat, ani, prezidebt byl v klenotbnici opilý a přežírá se a pije. Nikdo. Je to kampaň jako hrom a místo, abychom prezidentovi pomáhali, tak ho topíme jako přespočetné kotě. Hanba národu, co drbe svého prezidenta za něco, co sám s chutí dělá.

Slova Karla Kryla:

“Domnívám se, že typický případ likvidace je příklad Miloše Zemana. Případ Miloše Zemana je velice zajímavý a o d p u s ť t e, že to použiji. Miloš Zeman byl miláčkem televizního publika v době, když jsem sem přišel. Byl to člověk zručného vyjadřování a s velkým smyslem pro pointu. Je to člověk sličný a víceméně na úrovni televizního moderátora. Vypadá velice dobře, nejenom na obrazovce. Pamatuji si velice dobře, jak všichni mí rozliční praví i leví kamarádi seděli a dívali se na něj, jak jim to ten Zeman zase pěkně dal. Setkal jsem se s Milošem Zemanem potom v divadle Semafor, kam ho pozvali a byl v té době velice košér a velice oblíbený. Během jediné chvíle, kdy zůstal nejprve bezpartijní, neboť se rozpadla ta smečka, která se rozdělila potom na menší smečky. Říkám to v této chvíli nikoliv v tom zlém, ale v tom normálním, dejme tomu živočišném druhu. Mraveniště se rozdělilo na několik jiných mravenišť.On zůstal mimo to vyhrané mraveniště, zapojil se do jiné strany. Od té chvíle se stal jakýmsi renegátem, byť OF nebylo stranou.

Byl pošpiněn ze všech možných stran, protože má, dejme tomu, svůj názor. Nevím, jestli je jeho, jestli je prospěchářský. Nechci posuzovat. Chci posuzovat, jak se vůči Milošovi Zemanovi jedná. Celá ta záležitost proběhla tak, že má dneska Miloš Zeman psí hlavu a jak ho milovali, tak ho nenávidí. Je to taková debilárna – to je ta tragédie tohoto národa, nebo těchto národů, že se chová jako idiot, bohužel, a říkám to zcela vědomě. Říkám to stylem, jak mi říkal můj tatínek. Tatínek říkal: dostali jsme žito. Sem s ním! Je ztuchlé. Ven s ním! Nebo náš starý pokladník: Sláva mu! Utekl s kasou. Hanba mu! To je přesně ono, co tady vidím, v téhle zemi. Takhle se odstraňuje soupeř, který je nepříjemný. Ve chvíli, kdy mu nedám dokonce ani možnost, aby se k tomu vyjádřil. A jsou takoví lidé, kteří jsou tímhle tím způsobem odstraněni.“ (zdroj: Parlamentní noviny)

„Čtu si v novinách slova premiérova, že každý rozumný člověk myslí jako pan Klaus. Kdo nemyslí jako pan Klaus, je pitomec. To už jsem někde slyšel. Kdo nejde s námi – jde proti nám. Vyslechl jsem zástupce vládnoucí strany, že referendum by uvedlo zemi do chaosu. Možná o něco, o rok, o dva později bude nám tvrzeno, že zemi do chaosu uvádí opozice. Uvěříme, protože nám to nový císařpán pověděl?“ ptal se Kryl v jedné z úvah.

Jeho písně jsou prý velmi důležité dnes, kdy naše země byla odeslána „do děsivější krize, než si kdokoli z nás dovedl jenom představit.“ Čekání na zlepšení stavu státu je podle něj naprosto bláhovou nadějí, která se nezakládá na ničem reálném. „Naopak, hrozí nám totální chaos, rozvrat hospodářský, politický, ale co je nejhorší, rozvrat mezilidských vztahů a hodnotových systémů. To všechno kvůli aroganci a sobectví několika stovek až tisíců lidí, kteří si již více jak dvacet let nárokují moc ovládat naše životy.“

Kdyby v roce 1993 neumřel, tak by patřil k ostrým kritikům toho, co se zde po listopadu začalo dít. Ke konci života již vlastně k těm kritikům patřil byl docela zhnusen stavem naší země a jejich mocipánů.

Demokracie

Demokracie rozkvétá byť s kosmetickou vadou
Ti, kteří kradli po léta dnes dvojnásobně kradou
Ti, kdo nás léta týrali nás vyhazují z práce
A z těch kdo pravdu zpívali dnes nadělali zrádce

Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky
Brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky
Farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky
My nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky

Demokracie zavládla zpívá nám Gott a Walda
Zbaštíme sóju bez sádla u strejdy Mcdonalda
Král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem
Pod střechou velký partaje se u koryta sejdem

Demokracie pánuje od Aše po Humenné
Samet i něha v pánu je a zuby vylomenné
Dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí
Zaujímáme postoje místo abychom stáli

Demokracie dozrává do žaludečních vředů
Bez poctivosti bez práva a hlavně bez ohledů
A je to mýlka soukromá snad optického klamu
Že místo srdce břicho má
A místo duše tlamu
Zdroj fotografie: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *