Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Václav Klaus

Milena Doušková, 16.11.2014, 1. Dění…, Komentáře - 0

Jen připomenu, že z účtu průběžného důchodového systému zmizely v posledních letech desítky miliard korun. I když byly vázány jen na vyplácení důchodů. Teď se to dá dokonce soukromníkům, jak to asi dopadne? Jak ochrání tyto peníze, když je neochránil stát ve své vlastní státní kase v rámci průběžného důchodového systému?

Kdo byl Václav Klaus

První volby do Česka byly ještě za federace se Slovenskem. Psal se rok 1992 a Klaus nekandidoval do federálního parlamentu, ale do České národní rady. Už tam se dalo vyčíst, že dojde k rozdělení ČSFR a že k tomu došlo, víme všichni. Sametka určitě obsahovala i scénář na rozbití federace.

Máme svobodné volby na prezidenta a všichni se nějak představují. Klaus se představovat nemusel a proto o něm zase tak moc nevíme. Co všechno je – vysokoškolský profesor, předseda vlády ČR, major v záloze, poslanec ČNR, předseda ODS, guvernér světové banky, koordinátor MMF, nositel různých cen a mnoha doktorátů.

Jeho rodiče byli v komunistické straně a tam Vašek vyrůstal. I jeho žena Livie vyrůstala v komunistické rodině. Víte, že se Václav Klaus opakovaně hlásil ke komunistům, ale ti ho opakovaně odmítali? Tak vystudoval VŠE a jeho CSc. Práce je o socialismu a jeho kladech. Bohužel se v roce 1989 ztratila. Zrovna tak zmizela práce jeho kamaráda V. Dlouhého.

V roce 1988 nastupuje do prognostického ústavu, kde Štrougal shromažďuje svoje kádry. Kdo všechno tam byl, ví snad každý občan naší zkorumpované země. Přichází rok 1989 a Klaus je neznámý, ale všeho schopný člověk a ví, že teď je jeho čas. Stává se ministrem financí ve vládě, která je prakticky komunistická. Vede ji M. Čalfa. Tady má Klaus velké zásluhy na šokové terapie, která zasáhla celou federaci. Přišla devalvace koruny, liberalizace cen a plat byl devalvací sražen. Přesně podle instrukcí Světové banky. Přišlo okamžité zdražení cen u zboží a služeb a s tím přišel pokles životní úrovně u 90% obyvatel. Klaus pokračuje ve službách SB a MMF. Začíná se výprodej ekonomiky do zahraničí a ke zničení průmyslu a zemědělství.

 czech-republic-30401_960_720

Následuje přesná citace:

Zahraniční dluh v konvertibilních měnách včetně výpůjček od MMF, by podle plánu měl do konce roku 1991 dosáhnout 12 miliard USD, to je 37% HDP.

Co k tomu dodat. Jsme prodáni nadnárodnímu bankovnímu kapitálu. Jo, když peníze nejsou špinavé, podle Klause, jde všechno i prodat nás jak Jidáš Krista. Nikomu by to neprošlo, ale u nás projde politikům každá zhovadilost. Pak nám začal utahovat opasky, aby je pár vyvoleným pořádně povolil. Klaus nám roste a je hlavním činitelem, s V.Havlem, při dělení federace.

Obhajoba habilitační práce pana premiéra Klause

Je hodnocena jako nadprůměrná a tak by bylo dobře se s ní seznámit, ať víme co nám to tam odborníci tak vychválili. Jen ji v knihovně najít stojí nadlidské úsilí. Okopírovat se nesmí a odnést domů na prostudování už vůbec ne, a tak se musí studovat a dělat poznámky přímo v knihovně. Tam zjistíte, že pan premiér si půjčoval kde se dalo, a od koho se dalo. Pokud chce někdo důkaz, zajděte si do knihovny a prostudujte si materiály a pak si uděláte obrázek sami.

Co mu nezapomenu

Kdysi dávno jsme měli důchodový fond, na kterém bylo uloženo asi 300 miliard. V té době byl ministrem financí Václav Klaus a přišel na nápad hodný nadčlověka, za kterého se asi považuje. Tak dlouho ho štval fakt, že tu po komunistech zbylo také něco užitečného, že dumal tak dlouho až na to přišel.

Fond pro důchody lidí, kteří celý život pracovali a poctivě si tyto peníze ve státní kase nastřádali, zmizel tak rychle, jak Václava Klause napadla skutečnost, že fond spojí se státním rozpočtem. Jak si usmyslel tak udělal. Peníze pro důchodce rozfofroval tak rychle, že se jen tak zaprášilo. Otevřel se tunel jako hrom. Peníze pro čudle a nadčudle jsou nachystány, už zbývá jen si sebrat a zasmát se nad naší pitomostí.

Když se podíváme na to, co se děje od doby sametové revoluce, vidíme jen stálé zhoršování životních podmínek nás lidí – a naopak stálé zvýhodňování zbohatlické bandy. A vládnoucí pravice se už ani nesnaží mluvit o nějakém zlepšení, prostě jen útočí na levicová hnutí, zejména komunisty. Komunisté nejsou u moci už pěkných pár let, ale je fajn mít to na koho svádět.

Vládní moc si teď vzala do hledáčku ty nejslabší, důchodce a chce z nich vytáhnout to, co jim ještě zbylo. Snižuje valorizaci důchodů, i když všechno se nehorázně zdražuje. Stejně dopadli i invalidé. Z původního měsíčního příspěvku 2 000 na 3. stupeň invalidity dostávají postižení jen 800, což je krádež za bílého dne před očima národa a ten mlčí a nechá šlapat po těch nejslabších.

Nejsou peníze, to slyšíme pořád. Tak nám řekněte alespoň to, do čeho jsme investovali miliardy z fondu na důchody. Nemůžete? To se nedivím. Přesto chceme fond zpátky a berte ze svých tučných kont. Tam se toho najde dost. Je to utopie? Možná ne, když si přestaneme nechat líbit všechno to, co s námi dělají.

Jak je možné, že náš státní dluh, při všech těch rádoby úsporách, pořád roste. Plnou hubu rozpočtové odpovědnosti a výsledek? Téměř 2 biliony dluhu. Vládo, vezmi si příklad z francouzského prezidenta. Jako první krok snížil peníze sobě a svým ministrům a tak to má být. Chudá země, chudá vláda. Pak se jim začne věřit, že to s námi myslí dobře.

Další bonbonek od Václava Klause

Kuponová privatizace, to je ta pravá nefalšovaná zlodějna, na které se napakovali všichni ti, co měli za komunistů peníze. Kdo to asi byl? Mařka od sousedů? Co to vlastně ta privatizace je. Je to metoda, kde občané dostanou možnost levného nákupu na části společného majetku. Účel, dostat se k penězům, které prý byly společné. Teď už jen zařídit jak si ukrojit pořádný krajíc a jak dostat knížky z národa, který neměl ani ponětí co to jsou akcie a jak s celou kuponovou knížkou naložit.

Byla natolik zhovadilá, že Světová banka po udivujících zkušenostech z České a Slovenské privatizace, zásadně doporučuje jiné způsoby privatizace. Připravili ji pánové Dušan Tříska, Tomáš Ježek, Václav Klaus, Jan Švejnar. Knížečka stála jen 35,-Kč, ale bez známky byla k ničemu a ta už byla za 1000,-Kč a já se ptám, kolik obyčejných lidí z toho mělo někdy nějaký zisk. Ovšem nepočítám ty, co nalítli různým fondům a přispěli k majetku některých pracháčů, aby zjistili, že nemají nic, a že se objevilo krásné slovo „TUNEL“

Fondy byly bezva fenomén pro obchodní hyeny bez skrupulí

  • Harvardské fondy – Viktor Kožený –za pár korun od naivních lidí, kteří tomu nerozuměli, dostal neuvěřitelný majetek a po něm? Potopa!
  • Motoinvest – Pavel Tykač, Jan Dienstl, Aleš Tříska, Svatopluk Potáč ,člen ÚV KSČ. Jsou podezřelí i z tunelu na CS Fondy, Agrobanku a Plzeňskou banku, ale to se neprokázalo.
  • Kdo se kde napakoval
  • Česká spořitelna – Miloslav Kohoutek, Jaroslav Klapal, Karel Kotrba
  • Investiční banka – Miroslav Tuček, Jiří Tesař
  • PPF – Petr Kellner, Milan Vinkler, Štěpán Popovič
  • Komerční banka – Richard Salzmann, Karel Bednář
  • Česká pojišťovna – Vlastimil Uzel, Jaroslav Daňhel

Zlodějny

Jak se tedy rozkrádá Česká republika po roce 1989? Tak to trošku rozložíme. Napřed docházelo k rozkrádání toho, co vytvořili naši předkové. Potom se rozkradlo to, co vytvořila současná generace. Nakonec se rozkradla budoucnost. Nechci tvrdit, že bylo rozkradeno vše, protože by to nebyla pravda. Jenže většina zprivatizovaného majetku nebyla doteď zaplacena a nikdy nebude (Kožený, Tykač). Stovky miliard korun zmizely na účtech někde na Kajmanských ostrovech, ale také to, že řada podniků přestala vyrábět (Poldi Kladno) nebo se dostala do velkých problémů. Průmysl sklářský, keramický, textilní průmysl, kde je jim konec. Obrali nás jak kotletku a i tu kost okousali a nakonec ji zblazli. To, co jsme udělali po roce 1989, tedy toho, co vytvořila současná generace, se také rozkradlo.

Banky držely značnou část akcií některých privatizačních fondů, ale také akcie různých firem. Opět pro osvěžení paměti připomenu jména jen některých bank: Agrobanka, IPB, Union banka, Plzeňská banka, Bankovní dům Skala. Pamětníci jistě vzpomenou, se slzou v oku na případ IPB, kde stát zaplatil přibližně 180 miliard Kč za garance, které poskytl bance. Aféra s akciemi Plzeňského pivovaru, které připadly japonské Nomuře.

Všemi skloňované slovo korupce. Mizí stovky miliard korun. Transparency International a jiní odhadují, že ročně občané cestou státního rozpočtu, zaplatí za předražené zakázky navíc 60 – 80 miliard Kč.

Kauzy na Ministerstvu obrany, Ministerstvu školství, Ministerstvu dopravy, Ministerstvu životního prostředí, Ministerstvu zdravotnictví atd. Jednodušší by asi bylo jmenovat ta ministerstva, která jsou v tomto smyslu bez afér.

Třetí fázi rozkrádání ČR zahájila vláda pod vedením P. Nečase. Tahle vláda začala arogantně a silou prosazovat své reformy zdravotnictví, školství, ale především představila svoji vizi důchodové reformy. Jen jednu poznámku. Všichni jsou proti, jen vláda je spokojena sama se sebou.

Nové důchodové pojištění

Nakonec jsem si ponechala důchodovou reformu. Povolení pro vykutání tunelu do budoucnosti celých generací mladých lidí. Jen připomenu, že z účtu průběžného důchodového systému zmizely v posledních letech desítky miliard korun. I když byly vázány jen na vyplácení důchodů. Teď se to dá dokonce soukromníkům, jak to asi dopadne? Jak ochrání tyto peníze, když je neochránil stát ve své vlastní státní kase v rámci průběžného důchodového systému?

Závazek vkládat 30 až 50 let peníze do soukromého penzijního fondu je finanční podpora majitelům těchto fondů. Je zde pořád dost důvěřivých dušiček. Tak už to prostě chodí. Lidé rádi zapomínají na to, co se jim nepovedlo. Také rádi a s důvěrou opakují staré chyby. Jaké asi bude překvapení těch, kteří se nechají nalákat na tento systém, když pár let před zaslouženým důchodem zjistí, že fond byl vytunelován, že se prostě někomu nezdařil podnikatelský záměr. A stát neponese žádné garance za vytunelované fondy. Opravdu skvělá perspektiva, jak si užít zasloužený důchod.

A co na to občan? Odboráři dostali lidi do ulic Část mladé a střední generace se značně radikalizuje. Vstupují dobrovolně do strany komunistů, dělníků a dalších stran, co jsou dost na hraně. Stručně a jasně: máme našlápnuto k pořádnému průšvihu.

Amnestie?

Amnestie se fakt vydařila, 7 500 muklů je venku. Velmi šikovně si Václav Klaus nechal tuhle perličku na konec své arogantní vlády. Bude přece potřebovat podporu a peníze. Kde jinde by je našel, než u kriminálníků, co se teď jeho zásluhou dostanou ven. Slušní lidí už ho mají dávno plné zuby a teď to fakt dorazil. Jak je možné, že s malými zlodějíčky se dostanou ven korupčníci a tuneláři? Čí je vina, že se jejich kauzy táhly tolik let a teď se z toho stal důvod k ukončení stíhání těchto lidí, co se do basy ani za svoje zločiny nedostali? Opravdu je až zázrak, co je u nás všechno možné.

Dienstbier pokládá za skandální to, že z amnestie nebyli vyloučeni lidé souzení za korupci a ekonomické trestné činy. Vlastně si myslí to co já. Je to opravdu dárek jeho kamarádíčkům na rozloučení. Je to dokonce poprvé co souhlasím s Kalouskem, které podotkl, že v tom případě nechápe náklady na chytání lumpů. Ano, souhlasím, jsou to zbytečně vyhozené peníze daňových poplatníků.

Perlička na konec. Amnestie se netýká Klausova střelce a našeho tykadláka. To teda ne. Ti způsobili zločin, za který by se hodila smrt provazem, že pane prezidente.

Vládní klika si teď vzala na paškál důchodce a chce z nich vymačkat ještě to málo, co jim zbylo. Snižuje valorizaci důchodů, i když všechno se nehorázně zdražuje. Stejně dopadli i invalidé. Z původního měsíčního příspěvku 2 000.- teď na 3. stupeň invalidity dostávají postižení jen 800.- Kč, což je tedy hodně velké ožebračení.

Tohle je souhrn z mých článků o Václavu Havlovi. Proč jsem se teď na ně dívala znovu? Protože se teď zajímám o naše bývalé prezidenty, když ten nynější je tak nenáviděn a přitom si ho národ vyvolil sám.

Zdroj fotografie: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *