Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Učitelům už ani kačku

Milena Doušková, 27.01.2020, 1. Dění…, Komentáře - 5

Nevím jak vám, ale mně už jejich manýry lezou krkem. Vybrali si povolání, kde je nutno starat se o svěřené děti a rozhodně nestávkovat ve všední den. Na to mají Vánoční, jarní a letní prázdniny – pokud si to dobře pamatuji. Mohou se klidně utábořit na dva měsíce v létě před ministerstvem školství a stávkovat co hrdlo ráčí. Stejně bych jim nepřidala.

Proč? Protože nemám pocit, že by naše děti učili tak, jak se učila naše generace. Když poslouchám vědomostní ankety, tak jsem naprosto vyděšená ze skutečnosti, že tyhle děti neví o našich dějinách skoro nic. Blábolí kraviny a já se ptám, čí je to chyba?

Pokud máte představu o tom že škola vychovává děti k lásce k vlasti, k hrdosti na vlastní národ, kulturu, historii a úctě k lidem co ji budovali, tak to se škaredě pletete. Učí se jen klasickým předmětům a to tak mizerně, že na středních školách potom nezvládnou ani zkoušku z matematiky. Možná je to třeba, aby si neuměly spočítat svoji výplatu. Jsou vystaveny manipulacím a lžím. Nemají na nic vlastní názor. Do hlavy jim vtloukli že není nic lepšího než EU a žít v multikulturním světě. Otevřít náruč všem, kteří jsem jdou za vidinou ukradení naší zemi a zničení naší kultury jak nám ji zanechali naši předkové.

Nedávno jsem četla vzkaz jednoho tatínka na otázku školství. Jeho dcerka mu povídala jak byly navštívit mešitu a jak se učily co je to být muslimem. Na tatínkovu otázku, jestli byly také v kostele, odpovědělo děvčátko ne. Pomalu se ukazuje, že za tím stojí neziskovka Člověk v tísni. Člověk v tísni zaplavil české školy mnoha projekty s politickou propagandou, z nichž nejrozsáhlejší je projekt Jeden svět na školách ( http://www.jsns.cz ). Tyhle filmy mají jen jeden účel. Přinutit děti aby soucítili s utečenci, snažili se jim pomoci i na úkor sebe. snahu uprchlíkům pomoci a přizpůsobit se jim.

Takže proto učitelům ani korunu.

Až budou učit jak mají, potom si o tom můžeme povídat jinak.

Až se rozhodnout protestovat proti inkluzi, dám jim za pravdu.

Až se přestanou vyhýbat učení matematiky, budou mít moji podporu.

Až se naučí zvládat šikanu mezi žáky, budou mít můj obdiv.

Až budou mít svoji práci jako poslání, pak dostanou uznání.

Až ty body budou splněny, pak mohou žádat další peníze.

5 komentářů: “Učitelům už ani kačku”

 1. Zdeněk Olšák napsal:

  Nelze než souhlasit.Já jako důchodce si dodnes pamatuji a utkvělo mi to v hlavě znalosti které mojí vnuci nemají a jen na mne nechápavě čumí.

 2. K-NOBL-AUCH napsal:

  Su dobri ucitelia ktorich mena si pamatam.
  Dezo Ursini
  Jozef Momko
  Hlavne tym ze svoje lekcie sprevadzali s humorom anekdotami a vobec sa im nejednalo o to aby na niekom „sedeli“ ako sme to nazyvali.
  Ti horsi? Pamatam len jedno meno.Ale si ho necham pre seba.
  Ako neustale zvedavy som sa raz spytal preco do skumavky pridame „len“ jednu kvapku toho manganistanu.
  „No spytam sa manzela!“
  A podla cinskych rad a mudrosti su tri nahlady:
  1) Ak vidis a planujes rok dopredu, zasad semienka.
  2) Ak vidis dopredu cca.desat rokov, zasad strom.
  3) Ak vidis naozaj daleko – aspon sto rokov, vzdelaj svoj lud.
  A aby rec nestala i ten ucitel nemciny co po mne hodil viazanicu klucov robil len podla toho co mu okolnosti a jeho charakter diktovali.
  Wie das Leben Eben ist….

 3. K-NOBL-AUCH napsal:

  Hlava makova!
  Myslienka a fakt ze ste napisala skvely a pravdivy clanok mi….
  No ako sa v Cechach hovori:
  Skutek utek!
  Setrila ste slovama, neprekecala ste nic a podstata skutocnosti je teraz cierne na bielom.
  Maximalne fakt ze zvladnut tich dnesnych spratkov by bolo ponad moje sily. Na to bol pan Jozef Momko. Ten napisal na ciernu tabulu vsetky podmienky za akych nas bude ucit a kto bude zodpovedny/potrestany za to aby v triede bol svaty klud ked on vkroci.
  Ked robil akoze „diktat“ cital noviny a sem tam vystrcil hlavu a uistil ze nas pozoruje cez dierky co si v novinach prepichol.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *