Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Rusko a Čína

Milena Doušková, 04.06.2014, 1. Dění…, Komentáře - 0

No a v této vypjaté době si USA usmyslí další rozmístnění svých vojáků v Evropě. To je jako by ukázal silnému býkovi červený hadr a měl pocit, že je toreador a toho býka jednoduše složí. Omyl, nesloží a navíc mu hrozí, že dostane pořádně za vyučenou a my, Evropané, s nimi. Není to zrovna příjemná vyhlídka.

Tak ,už se děje to, o čem jsem psala nedávno na jednom webu. Čína si potřásla rukou s Ruskem. Měli bychom se ale vžít do jejich situace a zjistíme, že pro ně je to naprosto přirozený krok. Dalo se čekat, že Putinova snaha směřuje k vytvoření silného východního bloku jako protiváha Evropě a USA. Proto Putin tak stál a stojí o u Ukrajinu o 40 miliónech obyvatel. Je to velký stát na hranicích s Evropou a jeho strategický význam má velkou váhu.

map-1020173_960_720

Tyhle dva obří státy, Rusko a Čína, mohou vytvořit silnou a velmi dobře vyzbrojenou armádu o neuvěřitelném počtu vojáků. Jsou schopni si vytvořit všemocný trh bez nás. To nám budou chybět jejich suroviny a možnost vyvážet naše výrobky k nim. Vlastně už teď nás Čína zaplavuje svým póvlem z továren a my jak hlupáci to kupujeme.

Musíme počítat s tím, že sjednocování východu půjde docela rychle a co to přinese nám a našemu trhu je drsná realita silného obchodníka a drsného protivníka. No a v této vypjaté době si USA usmyslí další rozmístnění svých vojáků v Evropě. To je jako by ukázal silnému býkovi červený hadr a měl pocit, že je toreador a toho býka jednoduše složí. Omyl, nesloží a navíc mu hrozí, že dostane pořádně za vyučenou a my, Evropané, s nimi. Není to zrovna příjemná vyhlídka.

Nevím jak vy, ale já nemám chuť aby někdo dráždil kobru bosou nohou a nás si vzal jako rukojmí. Doufám, že dostanou všechny strany a sednou si ke kulatému stolu a vyřeší tuhle situaci mírovou cestou. Pokud ne, tak už nemusíme řešit nic a budeme rádi, když Čechů zbude alespoň na ten žebřiňák.

Zdroj fotografie: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *