Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Několik vět je pro mne jen fraška

Milena Doušková, 30.06.2014, 1. Dění…, Komentáře - 0

Proč o tom tedy píšu? Protože podle mne podepsat tento dokument nebylo žádné hrdinství. V době gorbačovské Perestrojky a polské Solidarity bylo snadné si spočítat, jak tohle všechno může dopadnout. Kdyby se dokument dostal k široké veřejnosti, tak by tam těch podpisů nebylo jen 40000, ale mnohonásobně více. Pokud si někdo zaslouží titul, že bojoval za lepší a svobodnější život, tak to byli aktéři Charty 77.

Několik vět

Pro mne jen fraška, kdy už bylo vlastně vše hotovo a tak se začali někteří informovaní honem zviditelňovat.

Podle mého názoru skoro všechny body bychom mohli požadovat znovu a znovu a stejně se nic nezmění.

news-1074604_960_720

Proč o tom tedy píšu? Protože podle mne podepsat tento dokument nebylo žádné hrdinství. V době gorbačovské Perestrojky a polské Solidarity bylo snadné si spočítat, jak tohle všechno může dopadnout. Kdyby se dokument dostal k široké veřejnosti, tak by tam těch podpisů nebylo jen 40000, ale mnohonásobně více. Pokud si někdo zaslouží titul, že bojoval za lepší a svobodnější život, tak to byli aktéři Charty 77.

Body z několika vět:

1) Aby byli okamžitě propuštěni všichni političtí vězňové.
(Stále se u nás zavírá za politiku, jen se to dělá jinak. Viz případ Sládek, zavřen na volbu prezidenta do vězení, aby nebylo ohroženo zvolení Havla. Takže bezesporu v té době byl politický vězněm. )

2) Aby přestala být omezována svoboda shromažďovací.
(Shromažďovat se sice můžeme, ale dostat závdavek pendrekem se mi moc nelíbí. Nehledě na to, že si v této zemi nic nevybojujeme.)

3) Aby přestaly být kriminalizovány a pronásledovány různé nezávislé iniciativy a začaly být konečně chápány i vládou jako to, čím v očích veřejnosti už dávno jsou, totiž jako přirozená součást veřejného života a legitimní výraz jeho různotvárnosti. Zároveň by neměly být kladeny překážky vznikání nových občanských hnutí, včetně nezávislých odborů, svazů a spolků.
( Vzniká toho opravdu hodně, ale jen pro vyvolené etnikum. Tohle vše se platí z našich daní naší romské minoritě:

Rady vlády ČR pro lidská práva
Rady vlády ČR pro národnostní menšiny
Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny
Vládního výboru pro zdravotně postižené občany
Rady vlády ČR pro nestátní neziskové organizace
Podpora veřejně účelných aktivit občanských sdružení zdravotně postižených
Prevence sociálního vyloučení a komunitní práce
Podpora terénní práce
Podpora koordinátorů pro romské záležitosti
Podpora implementace Evropské charty regionálních či menšinových jazyků

Opravdu to všechno potřebujeme a všechno to musíme platit? Jde to z našich daní, protože většina cikánů žádné daně neplatí, naopak stát vysávají jak hejno komárů. Můžeš se plácat jak chceš, stejně tě mrchy kousnou a napijí.

Ukažte mi, kolik má takových spolků majorita. Dokonce se neustále skládáme na nemocné děti, na zvířata, na nadace a já nevím na co všechno. Naše špičky dřepí v palácích a my si utrhujeme od úst, aby jsme zachránili nemocné děti. K čemu je potom placení zdravotního pojištění? Asi, aby se měli pracovníci této instituce ještě lépe.)

4) Aby byly sdělovací prostředky i veškerá kulturní činnost zbaveny všech forem politické manipulace a předběžné i následné skryté cenzury a otevřeny svobodné výměně názorů a aby byly legalizovány sdělovací prostředky, působící dosud nezávisle na oficiálních strukturách.
( Jak se mám vyjádřit k tomuto bodu, když nám z veřejnoprávní televize lžou a manipulují s národem tak jako kdysi komunisté. Asi nijak, protože tohle všichni velmi dobře známe.)

5) Aby byly respektovány oprávněné požadavky všech věřících občanů.
(Ano, respektujeme všechny požadavky církve, ale o věřící nám opravdu nejde)

6) Aby byly všechny chystané a uskutečňované projekty, které mají natrvalo změnit životní prostředí v naší zemi a předurčit tak život budoucích generací, neodkladně předloženy k všestrannému posouzení odborníkům a veřejnosti.
(Ano, měníme životní prostředí, ale bohužel k horšímu)

7) Aby byla zahájena svobodná diskuse nejen o padesátých letech, ale i o Pražském jaru, invazi pěti států Varšavské smlouvy a následné normalizaci. Je smutné, že zatímco v některých zemích, jejichž armády tehdy do československého vývoje zasáhly, se dnes už o tomto tématu začíná věcně diskutovat, u nás je to stále ještě velké tabu, a to jen proto, aby nemuseli odstoupit ti lidé z politického a státního vedení, kteří jsou odpovědní za dvacetileté upadání všech oblastí společenského života u nás. Každý, kdo s tímto stanoviskem souhlasí, je může podpořit svým podpisem. Vládu vyzýváme, aby s ním nenaložila tak, jak je dosud zvyklá s nepohodlnými názory nakládat. Zasadila by tím osudovou ránu nadějím, jimiž jsme vedeni, totiž nadějím na skutečný společenský dialog jako jediné možné východisko ze slepé uličky, v níž se dnes Československo nalézá.
( Nepohodlné názory zůstaly nepohodlné. Člověka prostě ukřičí a nebo ho raději ani nepustí ke slovu)

Pak si dovolím pár vět:

1. Rovnost v povinnostech majority a minority./ Zatím vše spadá na bedra majority a s obří dotací na romskou minoritu.

2. Rekonstrukce našeho zdravotnictví a možnost té nejlepší léčby pro všechny. / Zatím platí máš na to, nebo na to nemáš/

3. Zavést platbu za vysokoškolské vzdělání./ Možnost stipendia pro nemajetné a studentské půjčky. Stát není dojná kráva, aby platila lidem vzdělání/

4. Zavést trestnost za lživé zprávy novinářů ve sdělovacích prostředcích. / Jejich lži a manipulace poškozují národ/

5. Trest pro tuneláře a rozkrádače státního majetku. /Zavést vězení pro dlužníky a nechat je tam, dokud nesplatí státu to, co jim ukradl/

6. Zrušit imunitu politiků. /Usnadnit jejich stíhání za trestnou činnost/

7. Zrušit zlaté padáky. / Nahrabali si dost a dělník padák také nemá/

Zdroj fotografie: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *