Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Nejsou doktoři - mne s tím už pořádně štvou

Milena Doušková, 11.11.2014, 1. Dění…, Komentáře - 0

V Česku studium zdarma a pak hupkydupky vydělávat do Němec, Švajcu a dalších zemí matičky EU. Není to přece zakázáno a proto je to dovoleno. Že to svědčí něco o morálce čerstvých absolventů lékařské fakulty, je jasná věc.

Jsou, ale ne pro Česko

Už nejméně patnáct let se na nás donekonečna ze všech médií hrnou trapné tlachy o reformě zdravotnictví. Neustále už po celá ta léta té naší prapodivné svobody. Lékaři celou dobu vyhrožují stávkou, politici neustále vymýšlí trapné hovadiny.

Všichni si pamatujeme akci „Děkujeme – odcházíme“ s milounkým heslem „Náš exodus – váš exitus“. Peníze nebo život. Takže o tohle jim de. Ano, chápu, že za práci chtějí peníze, ale ono už ani toto neplatí a lékaři prostě nejsou.

medications-257344_960_720

Před časem jsem psala článek o tom, že lékaři odcházet prostě budou, pokud s tím naši politici něco neudělají. Mnozí mne označili za člověka co straší ostatní. Bohužel, nestrašila jsem, jen předvídala. Na menších městech je odchod lékařů znát tak citelně, že hodně z nás má doktora i 30 km daleko. To je opravdu velmi nepříjemné pro starší lidi, kteří třeba nemají auto a musí jet např. autobusem či vlakem. Trmácet se někam přes hodinu, pak sedět dvě tři hodiny v narvané čekárně když máte horečku, nebo třeba střevní potíže je o hubu. To vás buď zabije, a když vás to nezabije protože máte docela dobrý kořínek, tak si příště počkáte až bude ještě hůř a zavoláte si sanitku. Pěkně se to státu prodraží, ale tak to prostě je.

Vzdělání není zadarmo. Tak to je a nikdy to nebude jinak. Právo na vzdělání zdarma bylo za totáče, ale teď by mělo zůstat jen na základní škole a možná ve střední, protože neplnoletý člověk se nemůže upsat třeba půjčkou. Mohli by snad rodiče, ale kolika z nich stát půjčí peníze, když jsou rádi že vyjdou od výplaty k výplatě?

Placeny by měli být všechny nástavby a vysoké školy. Co z toho máme, když za peníze daňových poplatníků necháme vystudovat lékaře pro sebe a svoji zemi, ale ti hned po diplomu zahnou za hranice. Proč? Protože tam mají více peněz. To je pane obchod. V Česku studium zdarma a pak hupkydupky vydělávat do Němec, Švajcu a dalších zemí matičky EU. Není to přece zakázáno a proto je to dovoleno. Že to svědčí něco o morálce čerstvých absolventů lékařské fakulty, je jasná věc.

Obvodní a dětští lékaři jsou na vyhynutí stěžují si politici, ale tahle situace se jen a jen vyhrotila. Dobře vědí, že tohle muselo nastat, ale vlády si to předávají jako horký brambor a ne a ne vysoké školy zpoplatnit. Chceš studovat a nemáš na to? Dobře. Stát ti půjčí a až to zaplatíš, dělej si co chceš. Snad tato vláda bude mít dost odvahy udělat tento velmi nepopulární krok. Ani mistr v takových krocích Kalousek, tu odvahu neměl.

Mně moji doktoři, pokud nezemřou, vydrží snad do konečné, ale co ti další? Člověk by neměl myslet jen a jen na sebe, ale i na ty, co přijdou po nás.
Zdroj fotografie: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *