Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Napít se, nebo nenapít

Milena Doušková, 14.09.2012, 1. Dění…, Komentáře - 0

Podle P. Macha Ekonoma a předsedy SSO je mezi vysokým zdaněním alkoholu a otravami přímá souvislost. Souhlasím s p. Machem. Čím vyšší bude zdanění, tím více pokvete černý trh, budou se vyrábět levné potraviny, alkohol, pančovaní víno a pivo možná bez chmele.

red-wine-1004259_960_720Dost mrtvých, hodně řečí a proč se to děje? Mluvím o otravě alkoholem. Kdo za to může? Jednoduchou úvahou si člověk řekne, no přece výrobci. Ano, určitě. Nikdo jim nedal právo ředit alkohol jedy, co zabíjejí. Potřebují sedět v base až do zčernání.

Máme tu ale i další viníky a těm se zase jako vždy nic nestane. Je to naše vláda. Ekonomové se totiž domnívají, že existuje souvislost mezi vysokou spotřební daní z alkoholu a produkcí nelegálního nekvalitního alkoholu. Takových palíren u nás bude jako máku, nejsou pod kontrolou a výsledek je 18 mrtvých.

Podle P. Macha ekonoma a předsedy SSO je mezi vysokým zdaněním alkoholu a otravami přímá souvislost. Souhlasím s p. Machem. Čím vyšší bude zdanění, tím více pokvete černý trh, budou se vyrábět levné potraviny, alkohol, pančované víno a pivo možná bez chmele.

Na prohibici bych být panem Hegerem zapomněla. Měl by si přečíst co se dělo za prohibice v USA. Potřeba alkoholu se zvedla. Měl by vědět, že vše co je zakázané, chutná a láká několikanásobně. Vysoká spotřební daň je živnou půdou pro šmelináře, zločince, černý trh a jedničkou pro daňové úniky. Lidé kupují krabicová levná vína, tedy spíše patoky a tvrdý alkohol neurčitého původu.

Ano, nějaký chytrák by mohl odpovědět, nepijte a nic se vám nestane a ještě ušetříte. Je na tom hodně pravdy, ale nikdo nemá právo rozhodovat za lidi, co si za své peníze koupí. Povinností státu je ochránit před takovými situacemi. Ať si koupí co chce, ale nesmí ho to zabít. Závěr je jasný, zvednou daně a podpoří zase černý trh a bude nový kolotoč, který se jen tak nezastaví.

  • Autor/ři obrázků: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *