Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Mladí a tak pitomí

Milena Doušková, 27.10.2019, 1. Dění…, Komentáře - 3

Vynikající reakce novináře od SkyNews Australia mladým lidem, kteří nedávno projevili protest proti změně klimatu :

„Jste první generace, která vyžaduje klimatizaci v každé místnosti, všechny vaše lekce jsou prováděny na počítači, máte TV v každé místnosti, trávíte všechny dny s elektronickými prostředky, místo abyste šli do školy, používáte velké množství vozidel, která ucpávají veřejné ulice. Jste největšími konzumenty spotřebního zboží v historii a neustále nakupujete nejdražší oblečení, aby bylo “ módní „. Váš protest je inzerován digitálně a elektronicky. Mládeži, než budete protestovat, vypněte klimatizaci, choďte do školy pěšky, vypněte telefon a čtete knihu, místo nákupu baleného jídla si připravte sendvič.

Nic z toho se nestane, protože jste sobečtí, špatně vzdělání, ovládaní lidmi, kteří vás zneužívají tvrzením, že je to ušlechtilá věc, zatímco si užíváte ten nejdivočejší západní luxus. Probuďte se, otevřete oči, zavřete ústa. Před protestováním se prvně informujte o skutečnostech .“

Tihle se mi vážně moc líbí, tak jsem ho zařadila na své stránky.

3 komentáře: “Mladí a tak pitomí”

 1. Petr napsal:

  Článek je to dobrý, naprosto pravdivý, ale nemám nejmenší obavy, že by se nad tím někdo z těch dotyčných zamyslel, nebo dokonce souhlasil. To opravdu, ale opravdu nehrozí.

 2. Jirka napsal:

  Někde jsem si početl, že generace, která se narodila kolem roku 2 000 má v zaměstnání psychické potíže. Nedivím se. Doposud měla jenom na všechno právo a povinnosti žádné. Najednou se po těch mladých lidech chce, aby usilovně a zodpovědně pracovali. Tak jsou z té haldy povinností na prášky. Divíme se ?

 3. K-NOBL-AUCH napsal:

  Na vsetky body by sa dala nalepit cedula:
  1) penize
  2) penize
  3) penize
  Vsetko cim dnesna mladez disponuje je vdaka dotaciam. Dotaciam maminky a tatinka.
  TV: krabica informacii, desinformacii, uspavanka, zabavac a hlavne pristroj ktory odputa pozornost od reality. Netreba premyslat.
  Chytre telefony? (teda masinka za 300 – 1000 dolarov, plus mesacna prevadzka.
  A to stengrovanie, hecovanie (sikana) co je spojena s kazdym vynalezom techniky ako aj najnovsie modne oblecnie, to vsetko spada pod to lajstro s troma bodmi.
  Dnesny tinek a maminka maju pred sebou zacarovany kruh do ktoreho je detatko vcucnute akonahle nastupi do skoly a zacne sa hustenie nevinneho detatka najdivokejsimi vymyslami ministrov, kanidatov vied a psychologov. Detatko je vlastne vyrvane spod kontroly rodicov.
  Ale bacha, ja sa neodvazim a nemam pravo kritizovat ci vinit to bezbranne decko.Ani 15 ci 16 rocny spratek nema sajnu co vlastne chce a ako sa ku tomu (cielu) dostat.
  Akoby mohol? Ved je bombardovany zo vsetkych stran!
  A mama I otec su radi ze mozu zutekat do prace a mat na byt, jedlo, benzin, elektriku, poistku, dane a neustale poziadavky deti co sa nedokazu vyrovnat s realitou.
  Videl som na vlastne oci. Skusil a prezil. Bol bezmocnym svedkom pretoze vzdy pri akejkolvek debate vyhrali PENIZE.
  Neplatili prosby, zdovodnovanie, logika a nedalo sa branit pretoze ked nakoniec doslo ku rozhodnutiu kto ponesie zodpovednost za nasledky, odskakali to deti a vyhrala mama ktora zarabala dvakrat viacej. Aj to sa stava.
  Na jednej strane suhlasim s clovekom ktroy vsetko uvedene (viz. citacia v clanku) prehlasil,
  Na druhej strane nevinim a ani neosprvedlnujem pomatene dezinformovane zvedene mlade mozgy.
  Penize (zisk za kazdu cenu) vyhraju ako je denno denne dokazane. Autority a statne organy co nesu najvacsu zodpovednost by nakoniec zastali stranku toho kto ukaze vacsiu vyplatu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *