Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Každý sedmý na hranici bídy a poslanci si přidávají

Milena Doušková, 23.11.2014, 1. Dění…, Komentáře - 0

Vzala jsem prosím průměrnou rodinu, kterou vy považujete za střední vrstvu. Jenže jsou tu lidé, kteří mají na jídlo na měsíc 500 korun. Vysvětlete mi prosím při vaší inteligenci a krásnému sociálnímu cítění, co mají dělat? Nevíte? Myslím, že budou čekat na čočku od potravinové banky a vy se budete cpát ze své poslanecké kantýny řízkama.

Naši chudobní poslanci už nevydrželi bídu, svrab a neštovice a konečně si odsouhlasili zvýšení mizerné mzdy o 8100 korun. Politici to schytávají ze všech stran a právem. Neustále nám předhazují, že žít za 50 000 korun je hanba našeho národa. Nevím, co potom to je žít za jejich minimum na člověka, nebo za mininální mzdu za práci. Důchodci z toho mají velkou radost, protože si naši poslanci tak krásně přilepší, budou si žít jako prasata v žitě a budou koukat, jak si důchodci žijí o chlebu a polévce. Mnozí z nich totiž neberou ani to, o co si teď ti naši chudáčci chudobní přilepší. Ještě více jim budou tleskat maminky s dětmi, protože hodně z nich musí využívat služeb potravinové banky, aby ty svoje děti – budoucí daňové poplatníky, vůbec nějak uživily. Lidé se bouří, nazývají je hyenami a mně to nedá abych nepřidala větičku.

Drazí spolužijící v naší zemi. Neberte jim těch jejich 50 000 korun vážně, protože jako na potvoru nám neřeknou, že z náhradami je to 130 000. Tak a teď to budu skoro 140 000. Pan Jandák a pan Benda si oddechnou. Námi neustále podporovaný Benda si stěžuje, že za plat poslance neuživí svoji rodinu. Promiňte, ale je to blbec. Měl by držet hubu a krok. Mnozí tu částu mají na půl roku. Druhý blbec se jmenuje Jandák a já kdykoliv ho slyším žvanit, tak o tom, že mají málo. Na to je jen jedna rada. Plavte znovu hrát divadlo a vykašlete se na mizerně placenou práci poslance.

Žádám proto, vysvětlete mi a udělejte rozpočet pro rodinu na měsíc, pokud jsou čtyři. Dva dospělí a dvě děti.

Tatínek vydělává dejme tomu 16 000

Maminka bohužel práci nenašla takže 0

Byt nájem a inkaso 9000 a to jsem mírná

Pak je tu dopravné do práce a do školy, stravenky, oblečení, drogerie, kultura se vyškrtla, ale i tak na tohle padne nejméně 2 000 korun, 1 000 korun pojištění, 1 000 korun benzín – nebo že bych je nechala sedět doma na sedince? Na jídlo této rodině zůstalo 3 000 korun na měsíc. 100 na den pro čtyři lidi. Tak a teď to poslanci nějak sestavte, aby ti lidé trochu slušně žili.

Vzala jsem prosím průměrnou rodinu, kterou vy považujete za střední vrstvu. Jenže jsou tu lidé, kteří mají na jídlo na měsíc 500 korun. Vysvětlete mi prosím při vaší inteligenci a krásnému sociálnímu cítění, co mají dělat? Nevíte? Myslím, že budou čekat na čočku od potravinové banky a vy se budete cpát ze své  poslanecké kantýny řízkama.

Lidé konečně si přiznejme hodně nahlas, že na jedné straně je velký hlad a bída a na druhé straně neskutečné bohatství a moc. Je tu neuvěřitelné plýtvání na jedné straně a úzkostlivé šetření na straně druhé. Do kdy si to necháme líbit, to je fakt jen a jen na nás.

  • Autor/ři obrázků: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *