Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Jaký má plat Šimon Pánek z Člověka v tísni? Nevím!

Milena Doušková, 25.10.2019, 1. Dění…, Komentáře - 0

Snad nejznámější neziskovka u nás je Člověk v tísni v čele se Šimonem Pánkem

Neziskovka, no jak se to vezme. Může být klidně zisková, jen se nesmí zaměstnanci obohatit. Jejich cílem je naplnění nějakého společného poslání. Pod tím se ukryje kde co a kde kdo. Jestli patříte k těm naivům kteří tyhle lidumily vidí sedět u umírající babičky, držet ji za ruky nehledě na vlastní pohodlí u ní setrvat v rámci lidskosti, tak vám říkám, že takhle to opravdu nefunguje. Ani je nevidím sbírat bezdomovce po ulici a poskytovat jim odbornou pomoc jen tak. Třeba sedí v Jedličkárně a tam pomáhají seč jim síly stačí. Třeba jako vodiči či řidiči. Nevím, možné je všechno. 

Oni mají totiž záběr velmi široký. Píšou, že bojují s korupcí, prosazují transparentní politiku, zabývají se ochranou životního prostředí, integrují cizince, starají se o vzdělávání.

V těchto bodech by nám to mohli vysvětlit:

Korupce bují po celém světě a já mám obavu, že ani v neziskovkách to není jinak.

Gréta by jim vysvětlila že se jim to se životním prostředním vůbec nedaří.

Koho a jak vzdělávají by mohli vysvětlit, protože vědomosti našich dětí upadají.

Ani ta integrace cizinců se jim nějak nedaří, protože oni jsou všechno, jen ne integrovaní.

No a bodu o transparentní politice fakt nevím co si pomyslet. Navíc, jako neziskovka by se měla starat by měla mít plnou hlavu starostí s nemocnými, nemohoucími, hladovějícími, sexuálně zneužívanými dětmi, týranými dětmi. Pochybuji, že kdyby všechno tohle dělali poctivě, že by jim zůstal čas na transparentní politiku. 

Člověk by řekl, neziskovka, tak tam lidé pracují do roztrhání těla po normální práci jen tak, bez platu, jen z dobroty srdce. Blbina jako hrom. Neziskovka je normální podnik s normální mzdou.

Neziskovka znamená jen jedno. Dobře placený flek z našich daní, protože oni nevytvářejí žádnou materiální hodnotu.

Tak co pane Pánku. Máte odvahu ukázat nám svoji výplatní pásku? Máme na to právo, protože si vás platíme. Soucitu zdar a blbosti hurá.

Na závěr bych byla ráda aby se slovo transparentní konečně říkalo česky – PRŮHLEDNÉ

Transparentnost označuje v politice požadavek na průhledné a veřejně přístupné jednání ze strany státu. Průhledné čili transparentní je pro pohled to, co nezakrývá. Instituce a postupy moderních společností jsou stále složitější, takže mohou skrývat různé nepoctivosti a různá zneužití, jejichž pachatelům pochopitelně záleží na tom, aby je co možná skryli. To se týká jak postupů účetních, tak zejména postupů veřejných institucí a úřadů, kde je třeba přísně oddělovat veřejný zájem od soukromých zájmů lidí, kteří jej mají uskutečňovat. Na možnosti zneužití svěřených prostředků lidmi, kteří s nimi zacházejí, stojí všudypřítomný jev korupce.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Transparentnost_(politika)

  • Autor/ři obrázků: pixabay.com
  • Autor/ři citací: wikipedie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *