Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Děti jsou naše naděje pane ministře školství

Milena Doušková, 15.09.2012, 1. Dění…, Komentáře - 0

Učitelé už teď mají hrůzu z toho, co pravděpodobně nastane, pokud se ministr a jeho poradci včas nevzpamatují. Úřady chtějí začlenit děti s jakýmkoliv postižením, do normálních škol, mezi zdravé děti a přitom neposílit počet asistentů na školách, kam tyto děti budou docházet.

Ministerstvo školství se zase jednou pochlapilo. Do roku 2014 plánuje zrušení praktických škol (dříve pomocných). Učitelé už teď mají hrůzu z toho, co pravděpodobně nastane, pokud se ministr a jeho poradci včas nevzpamatují. Úřady chtějí začlenit děti s jakýmkoliv postižením, do normálních škol, mezi zdravé děti a přitom neposílit počet asistentů na školách, kam tyto děti budou docházet.

Tak nevím, co tím sledují. Ušetřit na těch nejvíce potřebných? Nebo je ještě dorazit? Prý na asistenty nejsou peníze a na praktické peníze také ne. Kdy už konečně pochopí, že naše naděje je vzdělání našich dětí. Takže se budou zanedbávat zdravé děti, protože jejich postižení spolužáci budou potřebovat většinu péče jejich učitelů.

boy-160168_960_720

Jak si představují provoz takové sloučené třídy, je mi doslova záhadou. Plánují nerozlišovat, takže se tam může potkat, kolečkář, mentálně postižený, hluchý, slepý a další děti, co potřebují maximální péči. Také počítají s dětmi cizinců, které občas neznají ani naši řeč. No chudáci učitelé, protože to bude na zbláznění.

Úředníci, kteří ovšem nejsou pedagogové, usoudili, že sloučení prospěje všem. Nemocným i zdravým. Zdraví se naučí žít s postiženými a naopak. Jenže zapomněli na jednu věc. Zdravé děti se učí jinak a postižené také jinak. Učitelé, kteří učí zdravé, nebudou zvládat péči o postižené a pokud tam bude učitel specialista, tak co si počne se zdravými?

Další z problémů které mohou nastat, je šikana. Víme všichni, že na školách byla, je a bude. Jak chtějí ochránit ty, co se nebudou už vůbec umět bránit, děti postižené. Jedno je jisté. Strach mají děti, rodiče i učitelé a já si myslím, že právem.

  • Autor/ři obrázků: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *