Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Cítím to jako nespravedlnost vůči národu

Milena Doušková, 04.09.2012, 1. Dění…, Komentáře - 2

Tak jsem si přečetla v novinách malé srovnání platů v Česku, Německu a Rakousku. A je to venku. I když velice nenápadně a bez velkých titulků. Dočetla jsem se tam, že naši sousedé si vydělají minimálně čtyřikrát více než my. Pořád se nemohu zbavit otázky, proč?

Spousta lidí v tomhle binci dře jako koně. Ne osm hodin, ale deset, dvanáct i šestnáct hodin. Za pár šlupek, protože jim vlastně nic jiného nezbývá. Všichni na ně kašlou. Proč by se měla nějaká inspekce zajímat o pracovní podmínky dnešních otroků? A takových novodobých otrokářů je v tom naší zemi docela dost. Zákony tvořené v době největší síly ODS v čele Klausem byly takto zpotvořeny. Je absurdní, že člověk, který má největší zásluhu na devastaci našeho hospodářství si klidně sedí na hradě a hraje si na prezidenta a nenese za své činy žádnou odpovědnost. Jistě, nebyl na to sám. Podíl na devastaci naší země mají všichni, co zasedli po takzvané sametové do svých politických křesel.

robber-303444_960_720

Německo, které prohrálo světovou válku, a jejich země podle toho vypadala, za dvacet let vypracovala na skvěle prosperující ekonomickou velmoc. A kde jsme my? Máme rozkradené hospodářství, většina je zadlužena až po uši a jezdíme po rozmlácených silnicích. Politici udělali za dvacet let naší zemi škody, kterým se nevyrovnají ani škody vzniklé nacistickou okupací. Země zničené válkou dostaly repatriace. A co dostaneme my? Odpověď se nabízí sama.

Další daňové zatížení a ožebračení nás i naší vlasti. A ti, co za to vše nesou plnou odpovědnost, se nám jen smějí a vesele kradou dál. Proč máme platit za prohrané arbitráže, za rozkradené miliardy, za devastaci našich životů. Máme právo na to, aby zaplatil skutečný viník. A na viníka není těžké ukázat. Musí se ale chtít. Ti, co by to měli dělat, to nedělají, protože mají strach nebo jsou také zkorumpovaní mocí. Náš problém je v tom, že o tom neumíme mluvit a když už, tak nás nikdo neposlouchá. Vždyť jde o jediné. Nechat uhradit veškeré škody těm, které je tady napáchali.

  • Autor/ři obrázků: Pixabay.com

2 komentáře: “Cítím to jako nespravedlnost vůči národu”

  1. Z.Matuška napsal:

    Byla jste někdy v nějaké fabrice ???

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *