Na Šeptandě ...kdo se kloní před jinými hluboko k zemi riskuje, že mu šlápnou na hlavu...

Navigace Kategorie článků

Chleba nám upeče filozof a hajzlík opraví PC expert

Milena Doušková, 02.02.2020, 1. Dění…, Komentáře - 0

Z mezinárodního porovnání vyšlo české školství špatně, kvalita vzdělání v Česku výrazně klesla. Plných 23% žáků nedosáhne průměrné úrovně ve čtení a gramatice. Kromě toho je alarmující stav v oblasti učňovského školství a podpory řemesel. Samostatnou kapitolou jsou podhodnocené platy učitelů i nízká prestiž pedagogického povolání v mezinárodním srovnání.

Já tedy nevím, kdo se tomu vlastně diví. Řemeslníci nejsou dobře placení a to se musí na svou mzdu pořádně zapotit. Takže nebudou zedníci, instalatéři, kominíci…………………a dalo se pokračovat, až by mi hořela klávesnice. Zato máme požehnaně kuchtíků. Tohle řemeslo je neustále vyhledávané jako jedno z mála.

Katastrofa je to pro náš strojírenský průmysl, protože najít dobré strojaře je jako hledat jehlu v kupce sena. Zato se to bude hemžit mládeží, co prošla studiem humanitních věd. Co tu budou všichni dělat a jak najdou zaměstnání, to je asi našemu ministerstvu školství docela jedno.

Ze státní maturity je fraška, ale gymnázia jsou nacpaná a učňovské školy se zavírají pro nezájem dětí i jejich rodičů. Tohle vše je ale v rukách státu. Dobrý a pracovitý řemeslník má být také pořádně ohodnocen. Jak finančně, tak prestižně a pak by se snadněji dělaly nábory na řemesla, které mívala zlaté dno.

Bude to docela fajn, až nám tu bude kdekdo filozofovat, ale bude nám přitom zima, střechou poteče a nebude chleba, protože nebudou ani pekaři. Možná si už nepustíme televizi, internet a nic, co jedeš na elektřinu, protože elektrikáři jsou v podstatě nedostupní. Řemesla umírají a kde ještě živoří, tam se pěkně odbude, protože se na to kašle.

Bude jak za totáče. Co si nebudete umět udělat sami, to prostě nebude. Výhoda bude žena, co umí udělat skoro vše sama, ale potřebuje k tomu také prostory na pěstování jídla. Chlap, co doma umí všechno bude vyvážet zlatem. Bude potřebovat dílnu. Takže se budou lidé stěhovat zpátky na vesnici, ale teď co s tím. Pozemek máme a kdopak nám ten domek postaví? No, nemá kdo. Takže si ho postavte sami, ono vám totiž za chvilku nic jiného nezbude.

Víte co je na tom nejhorší? Že všichni, co se považují za vyšší bytosti jako jsou celebrity všeho druhu a politici. Všichni co se považují za veřejně známé pohrdají těmi, bez kterých by žádný stát nemohl existovat a to jsou obyčejní lidé. Bez nich by stát byl jen obr na hliněných nohách a stačí ho kopnout do kotníku a rozpadne se na prach.

Já vás varuji politici, umělci a jiná sebranko. Važte si kotníků co zatím drží tu vaši nenažranou stavbu. Až se naštvou, budete v háji.

Tak tohle jsou studijní obory a já nevím k čemu a jak všechny ty mladé studují kde co zaměstnáme, spíš kdo je uživí https://www.vysokeskoly.cz/katalog-vs/obory
Výběr průměrných platů https://cz.indeed.com/

Mám je za nejpřesnější, protože taková je nabídka na trhu práce. Výpočty statistik mne nezajímají.

Zedník platy v lokalitě Česká republika 21. ledna 2020 Průměrný plat 20 593Kč

Instalatér platy v lokalitě Česká republika 21. ledna 2020 Průměrný plat 22 837Kč

Elektrikář platy v lokalitě Česká republika 21. ledna 2020 Průměrný plat 26 733Kč

Truhlář platy v lokalitě Česká republika 21. ledna 2020 Průměrný plat21 735Kč

Tesař platy v lokalitě Česká republika 21. ledna 2020 Průměrný plat 21 732Kč

Kuchař platy v lokalitě Česká republika  21. ledna 2020 Průměrný plat 23 950Kč

Zámečník platy v lokalitě Česká republika 21. ledna 2020 Průměrný plat 23 383Kč

Kuchař platy v lokalitě Česká republika 21. ledna 2020 Průměrný plat 23 346Kč

Řidič platy v lokalitě Česká republika 21. ledna 2020 Průměrný plat 24 053Kč

Strojník platy v lokalitě Česká republika 21. ledna 2020 Průměrný plat 26 059Kč

Technik platy v lokalitě Česká republika 21. ledna 2020 Průměrný plat 27 472Kč

Skladník platy v lokalitě Česká republika 21. ledna 2020 Průměrný plat 21 872Kč

Prodavač platy v lokalitě Česká republika 21. ledna 2020 Průměrný plat 20 399Kč

Podle protože nejnižší částka ke slušnému žití je kolem 33 000,- tak sami vidíte, že na to nedosáhne nikoho z těch, co jsem zařadila.

  • Autor/ři obrázků: nena.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *